Пукнатините и здебелената, пожолтена и груба кожа исчезнуваат за кратко. Зошто да давате пари, кога ја имате оваа домашна крема

Доколку и вие веќе подолго време се обидувате да ја отстраните грубата кожа, калусите и пукнатините од стапалата, тогаш за денес, за вас имаме супер лесен домашен...

15 славни дами кои не се грижат многу за своите стапала, а на кои итно им е потребен педикир

Светските списанија и медиуми често ги претставуваат Холивудските дами како поим за совршенство, со што создаваат комплекси кај обичните жени. Но, тука се и папарацо- фоторепортерите да докажат дека тоа...

Ја паметите ли Жаде од хит серијата „Клон“? Погледнете како изгледа истата денес

Светско познатата актерка Џована Антонели, која му стана омилена на цел свет, по толкувањето на легендарната улога на Жаде, од телевизиската хит серија „Клон“, денес изгледа...

„Толчам 2-3 таблетки и ги додавам во шампонот- Благодарение на нив успеав да се ослободам од првутот, а косата ми стана густа и блескава“

Дали мечтаете да имате бујна и блескава коса, а сте ги испробале сите шампони и средства за потхранување, но без никаков ефект? Тогаш овој совет и рецепт е вистинскиот за...

Апсолутен летен хит: 20 идеи за розево златна боја на коса, која ги освои срцата на жените ширум светот

Летото во 2019-та година е одбележано со една супер уникатна и модерна тенденција за коса. Станува збор за т.н розево златна боја на коса, која изгледа неверојатно женствено и...

13-те најдобри фризури за златните дами над 50 години: Женствени, елегантни и најактуелни

За денес подготвивме нешто специјално за дамите во златните години т.е кои имаат над 50 години, а чија страст кон модата и убавината сè уште...

11 актери, кои можеби имаат над 50 години, но сè уште важат за најсексапилните мажи во Холивуд

Во продолжение погледнете кои се најпосакуваните 11-те мажи во Холивуд, кои ги рушат стереотипите меѓу возраста и привлечноста, а кои се обожавани од повеќето жени ширум...

Порите на лицето не треба да бидат видливи: 3 лесни рецепти кои ќе ги намалат истите и ќе го измазнат вашето лице

Секој човек има милион пори по површината на целата кожа. Тие не треба да бидат видливи, но често ситуацијата е обратна и знае да се случи токму...

15 дизајнери кои мислеле за удобноста на жените и добиле милион пофалби

Вештачката интелигенција и паметните уреди се дизајнирани да ни го олеснат животот на многу начини. Сепак, постојат одредени работи кои значително повеќе им се потребни на жените, отколку на мажите,...

Алкалната маска е новото козметичко чудо- Длабоко ја прочистува кожата од токсини и го враќа нејзиниот свеж и здрав изглед

Грижата за кожата во домашни услови е најважниот предуслов за да ефикасно ја зачуваме свежината и беспрекорниот изглед на...

15 елегантни и нежни идеи за маникир, кои се совршено освежување за летната сезона

Летото е синоним на морето, вкусните коктели, песочните плажи и летните лелеави фустани, но истовремено важни се и деталите! Во продолжение инспирирајте се за вашиот следен изглед на ноктите преку...

7 едноставни и ефикасни начини како да ги зацврстите градите, по слабеењето

Иако спуштените, опуштени гради се сосема природна начин на кој телото реагира по губењето на телесната тежина, многу жени знаат да се чувствуваат несигурни во изгледот токму од оваа...

33 практични трикови на кои жените ќе им бидат благодарни во летната сезона

Како да се справите со лепливата кожа, која при високите температури го прави седењето во кратки панталони и здолниште неудобно и невозможна мисија или како да го спречите кревањето на...

Домашен пилинг за нежни стапала- Ја отстранува мртвата кожа веднаш по првата употреба

Иако грубата и мртва кожа на стапалата ви изгледа како невозможна работа за отстранување, сепак имаме добри вести за вас- Постојат неколку брзи и едноставни работи кои може да ги...

Еве кои се причините за лузните од акни, како да ги спречите, но и соодветно да ги лекувате истите

Акните се најчесто привремен проблем, но лузните од акни може да бидат трајни. Како и да е, несаканите лузни се дел од нормалниот процес на заздравување на кожата откако тој...

„Вчера нанесов од оваа смеса на косата, а денес никој не можеше да ме препознае, сите ме прашуваа кај кој фризер имам отидено“

Косата по третманот за ламинирање изгледа луксузно: Блескава, густа, раскошна и мека на допир. Целата структура на истата е обновена и од салонот, изглегуваме со совршен...

Прогласени се 10-те најубави жени за 2019-та година. Што ќе кажете за изборот, дали се согласувате?

Традиционално, секоја година, светските медиуми и списанија ги обединуваат своите сили за да ја состават листата на која секоја славна дама посакува да се...

1 жолчка- 4 маски за лице кои успешно ги отстрануваат сите видови несовршености на лицето

Јајцата е се една од првите состојки на секоја листа за шопинг, кај скоро сите луѓе. Тие секогаш може да се најдат во нашиот ладилник, бидејќи со нив се приготвуваат...

Жолтите нокти не се кошмар само на пушачите: 5 лесни начини за нивно брзо избелување во домашни услови

Жолтите нокти- но не оние покриените со жолт лак, туку оние кои природно пожолтуваат најчесто резултираат со непријатен изглед и нè прават да се чувствуваме...

Овие популарни фризури кои беа хит во 90-те години, повторно се враќаат во мода

Фризурите кои ги носевте на излегување во 90-те години или кои ви ги правеше вашата мајка, се повторно во мода, повторно како вистински...

Ретки и уникатни фотографии кои откриваат каква била Мерлин Монро пред славата: Природна, невина и без грам шминка

Таа е повеќе од обична ѕвезда, таа можеби е и легенда, која и денес после толку години се споменува како поим за убавина. Но, сте се запрашале ли некогаш каква...

„Мајка ми има 47 години, а изгледа подобро од моите другарки на 25. Единственото нешто кое го прави е нанесувањето од оваа маска на кожата“

По бројните идеи како да ја збогатите трпезата со богати и вкусни рецепти со тиквички, сега ви откриваме како да си подготвите маска за сува кожа со помош на овој...

Најновата модна тенденција за популарната „боб“ фризура: Изберете ја вашата омилена модерна верзија на истата, која е најактуелна во моментот

Иако долгата коса отсекогаш се сметала за поим за женственост, денес модерните жени не се плашат да докажат дека и кратката коса може да изгледа неверојатно...

13 грешки кои повеќето од нас ги прават, кога користиме фен, а кои ја оштетуваат косата и го прават нејзиното обликување невозможна мисија

Дали има нешто поедноставно од сушење и обликување на косата по туширање? Но, овој процес, иако изгледа токму така, едноставно, сепак за вистински резултати, потребни е да следиме неколку златни...

Пилинг за коса- тајната која ниту еден фризер не ви ја кажал. 3 испитани и докажани домашни рецепти за двојно побрз раст на косата

Има ли жена која не мечтае за бујна и раскошна коса како на моделите од списание или Дизни принцезите? Сепак, иако желбата е една и едноставна, нејзиното остварување знае да...

20 луѓе кои сигурно мора да пијат од заедничка фонтана на младоста

Постојат некои нови истражувања, според кои е конечно е откриен клучот на генетската фонтана на младоста. Тајната наводно лежи го специјална мутација во гените, што објаснува зошто и како некои...

„Ја чувам во ладилникот, а трае до 2 години. Со оваа домашна крема, заборавив што беа тоа испукани пети“

Испуканите пети може да бидат навистина непријатни на изглед, особено во текот на летото, кога стапалата се откриени при носењето на...

20 величествени дизајни на нокти, кои на уникатен начин раскажуваат приказни

Постојат толку многу креативни дизајни на нокти, за сечиј вкус, годишно време, па дури и расположение. Но, некои уметници ја носат фантазијата на едно повисоко ниво и користејќи ги ноктите,...

Во татковината ја чекаат 148 камшикувања, а во Париз спие на улица- Неверојатната приказна за убавата Негзиа

Нејзината приказна навистина звучи неверојатно, но е не е бајка, туку сурова...

13 нови трендови за убавина кои модерните жени ги следат (Стомачните мускули не се веќе толку интересни)

Козметичката, односно индустријата за убавина минува низ некои промени. Но, има добри вести: Модата станува сè поедноставна и поприродна. Веќе не мора да имате совршени веѓи или вештачки...