Најкреативните детски паркови

Данската компанија Монструм, ги гради најкреативните детски паркови, во кои секое дете би играло со часови.Компанијата е основана во 2003 година и создава тематски игралишта кои се фокусираат на уникатен...

Пожарникар фати бебе фрлено од вториот кат

Американскиот пожарникар Роберт Сатон фати бебе, фрлено од вториот кат на запалена зграда во Џорџија. Сатон изјави дека слушнал разговор од вториот кат на зградата и видел новороденче на прозорецот...

Неколку совети од една модерна мајка

Со бескрајна листа на обврски и задачи 24/7, тешко е да најдеме време за самите себеси? Со доза хумор мајката ни дава неколку вредни лекции за мајчинството. 1. Не можете...

Забележувате нешто чудно на фотографијата?

Девојчето по име Мајлин има 4 години и живее во Грузија. Таа тренира во локален фудбалски клуб за девојчиња. На фотографиите може да се забележи дека таа го носи дресот...

Четири совети за да одгледате добри деца

Секој родител сака да одгледа добро дете со кое да се гордее. Понекогаш се прашуваме дали го воспитуваме добро и дали правиме грешки. Еве некои совети: 1. Бидете трпеливи Треба...

Абортусот е деликатна тема, но оваа невообичаена пракса во Индија е уште пострашна

Темата за абортус се почесто се среќава со позитивни и негативни критики. Во САД оваа тема се повеќе е оспорувана, слична е состојбата и на Европскиот Континент. За разлика од...

Ова е 3-месечното бебе Харви, коe помина цели 10 часа на распит во Лондон!

Бебето беше повикано во Американската амбасада на разговор, бидејќи неговиот дедо направил грешка при пополнувањето на документите, тој навел дека причината за посета е тероризам. Харви требало да лета до...

Неочекуван пресврт во нивните животи – овој брачен пар бил разделен кога дознале дека очекуваат принова

Никол Бедвел (19) и нејзиниот сопруг Весли Бедвел (21) од Тексас, накратко по нивната свадбена церемонија дознале дека ќе имаат принова. Како и сите родители тие биле бескрајно среќни за...

Се разделивме со сопругот, но не и со нашето дете!

Вистинската љубов може да е само мит, за некои луѓе. Приказната за еден млад брачен пар имала неочекуван пресврт во настаните. Нивната разделба не била тешка само за нив, туку...

Исповед на една мајка: 10 проблеми со кои се соочува мојот 2 годишен син

Како и секој родител на мало дете, кој е сведок на проблемите од  ”животно прашање” со кои се справува неговото дете, така оваа мајка одлучила да ги сподели со нас:...

Се обидувате да забремените ? – Не е битна позата!

Доколку подолг период се обидувате да забремените, сигурно сте слушале многу препораки за тоа која поза е најдобра да се примени за да останете бремена.  Во една студија, професорот Ален...

Мајка открива бизарен проблем кој и се јавил по нејзината втора бременост

Повеќето мајки биле сведоци на промените на нивното тело во текот на бременоста. Оваа жена имала необично искуство по нејзината втора бременост. Стефани Брус  професионално се занимавала со трчање и...

Докторите и го одземале детето откако виделе како таа му ги менува пелените

Ана Бахур од Белорусија, имала тежок живот откако нејзините родители ја напуштиле од нејзиното раѓање. Таа се родила со горни и долни екстремитети кои не биле доволно развиени. Никој не...

Сопруга, мајка, пријателка –жена! Семоќна и единствена!

Таа учи и се образува Таа неуморно работи Таа раѓа и одгледува деца Таа гради кариера Таа се грижи за својот сопруг Таа се грижи за домот, чисти, пере, пегла...

Како се менува вашето тело во бременоста

Телото на жената го менува својот изглед во текот на бременоста. Надворешниот изглед е секому познат, но како се менува внатрешноста? Како внатрешните органи ги менуваат своите првобитни позиции, можете...