Фотографија која покажува како изгледаат млечните канали кај жените, го освои Интернетот

Следната фотографија ни ја открива мистеријата како изгледаат млечните канали, а кога ќе ја видите, ќе ви стане јасно зошто откако беше јавно објавена, целата Интернет заедница се...

Мајка по прв пат: Насмеана горила не може да престане да го прегрнува своето бебе

Многу насмевки можат да се забележат во зоолошката во...

„Не плачи мамо, ќе го спасам своето братче“: Мало детенце стана херој со неговиот хуман гест

На светот му се потребни повеќе вакви...

Поминала 27 години во кома, а се разбудила откако слушнала нечиј многу важен глас

Мунира Абдула од Обединетите Арапски Емирати имала сообраќајна несреќа во 1991-та година. При несреќата се здобила со повреда на мозокот, поради која паднала во...

20 животни кои докажуваат дека родителската љубов е најголемата што постои!

Љубовта е движечка сила на земјата, особено родителската љубов, а тоа го докажуваат и животните во нивниот чудесен...

Мајка ја спореди својата ќерка со “Мртвата невеста”, која носеше син невестински фустан

Постојат луѓе на кои им недостига способноста правилно да ги проценуваат ситуациите и да знаат кога е вистинското време за давање забелешки. Но пак, зарем има вистинско време и место...

Торти само за девојчиња и само за момчиња! Мајка критикуваше слаткарница за полова дискриминација

Мајка ги критикуваше декорациите на тортите на една слаткарница, бидејќи предизвикуваат полова дискриминација, а еве и...

15 смешни, но и по малку чудни семејни фотографии, кои докажуваат дека ниту едно семејство не е „обично“

Секое семејство си има своја приказна, а таа приказна е документирана низ бројни лични семејни фотографии. Некои прекрасни, а некои толку чудни што ни самите тие не знаат да ги...

Сестра го „исмева“ својот брат кој е модел, така што нејзиното бебе го имитира својот вујко

Њујоршкиот модел Аристотел Политесис се соочува со тешка конкуренција! И тоа ни повеќе, ни помалку, конкуренција му е неговиот внук! Запознајте го 18-месечниот...

“Му даваше на своето дете десерт за појадок”: Поранешната готвачка на принцезата Дијана открива каква мајка била таа

53-годишната Керолин Роб започнала да работи како професионална готвачка во Кенсингтонската палата во 1989-та година, а сега открива каква навистина била принцезата...

Слепо 7-годишно момче воодушевува со неговата преработка на легендарната “Боемска рапсодија”

Кога и легендарниот Фреди Меркјури би бил жив, би бил горд на 7-годишниот Ејвет Реј Манес од Охајо. Во продолжение слушнете ја неговата извонредна преработка на безвременскиот хит на Квин...

Мајката ја тера својата ќерка да биде со богати и стари мажи, а ова е нејзиното оправдување

Една мајка признала дека ја охрабрува својата ќерка да биде во врска со богати мажи и притоа, истовремено да работи како стриптизерка, а ова е нејзината причина поради која смета...

8 митови за нашите баби во кои сè уште веруваме

"Жените денес се мрзеливи. Нашите баби ги растеле децата без прирачници."- Ова се најчесто слушаните изрази со кои денес можеме да се сретнеме. Но, еве како навистина било и што...

„Бев убедена дека моето бебе ќе умре“: Мајка раскажува за последиците од постпородилната депресија и ја крева свеста за истата

Истражувањата покажуваат дека една од пет жени кои станале мајки, страда од постпородилна депресија, проблем кој го разнишува менталното здравје. А сега оваа мајка која поминала низ истото, сака да...

Жена сакала да се солидаризира со аутистичните деца, но наместо благодарност добила парична казна

Лиса Мекбриџ ја раскажува својата приказна како нејзиниот хуман гест не наишол на одобрување, а дури добила и парична казна, што нè тера да се запрашаме во каков свет...

Децата од Азија се едни од најздравите деца во светот, а еве и зошто

Истражаувања покажале дека јапонските деца се едни од најздравите деца во светот, а еве благодарение на кои здрави секојдневни навики се должи нивното одлично...

Фотограф им ја дава можноста на другите деца која неговата ќерка ја немала: Да покажат што би биле кога ќе пораснат

Кога уметноста ќе се спои со хуманата цел, резултатот остава без зборови. На овој начин воодушевува и следниот уметнички...

Не ги игнорирајте вакцините и уште 4 едноставни правила од педијатрите за одгледување на здраво дете

Родителите имаат голема одговорност кон своите деца, а со тоа чувствуваат и поголем притисок. Но, не се само непроспиените ноќи, туку и постојаните мисли дали е се во ред со...

„Можам да видам што си вечерала“: Свекрвата „удри“ по невестинскиот фустан на снаата

Односот меѓу снаа и свекрва отсекогаш бил претставен со предрасуди како типична врска на непочит и меѓусебно несакање. А следните снаа и свекрва докажуваат и зошто постои тој...

33 бесценети трикови на кои секој родител би бил благодарен

Од ставање  тениски топчиња на острите краеви за поголема безбедност  до зацврстување на чинијата да не се изместува, додека вашето дете појадува, во прилог погледнете ги овие 33 супер брзи...

Фотограф спојува портрети на членови од семејството за да ја докаже моќта на гените

Нашето лице истовремено го отсликува нашето минато, сегашност и иднина. Така функционираат гените- тие можат да направат да личиме на нашите родители, баби и дедовци, па дури и братучеди. А...

Ѝ се слошило, а по 45 минути го добила најголемиот подарок на светот, кој не го очекувала

На 18-годишната Емалуис Легат од Шкотска животот и се променил буквално преку...

11-те најдобри дестинации за семејно патување со вашите деца и внуци

Семејниот живот може да биде секаков, но не и досаден. Истражувањата покажале дека токму заедничките патувања со децата или внуците, ги подобруваат и зајакнуваат врските во рамките на семејството, бидејќи...

Родители сурово се пошегуваа со својата 6-годишната ќерка за 1-ви април и добија остри критики од луѓето

Популарен пар на Јутјуб, решиле по повод Денот на шегата да се пошегуваат со нивната мала ќерка, но за жал, нивната шега беше се, освен смешна. Во продолжение погледнете како...

Мајка на 16 деца открива како со еден список успева да го организира големото семејство

Одгледувањето деца и улогата на родител е навистина една од најтешките и најсложени задачи со кои може некој да се соочи во животот. Одговорноста е преголема и за да се...

Денес е Светски ден на аутизмот: 7-годишно аутистично момче не се одвојува од неговиот најверен пријател, кој му го „вратил“ говорот

Денес е Светски ден на аутизмот, а следната приказна за едно аутистично момче и неговиот најверен пријател ќе ви го затопли срцето и ќе ви го разубави...

Огромни “гради” се појавија над зградите во Лондон, а причината е уште поголема

Граѓаните на Лондон овој викенд беа соочени, а воедни и збунети од појавата на џиновски “гради”, кои надвиснаа на крововите на урбаните...

Незнаејќи ја купила истата книгата што самата ја продала пред неколку години, а внатре открила нешто заборавено

Повеќето љубители на книги, колку и да ги сакаат своите укоричени приказни, понекогаш за да се направи место за новите, старите книги ги продаваат. Но, приказната на оваа девојка за...

Уште 7 неочекувани промени кои им се случуваат на жените после породувањето, а повеќето не забележуваат

Претходниот пат  читавте за 7 извонредни, но помалку познати промени после породувањето,  како промената на вашата боја на коса или фантомските фетални движења, а сега следуваат уште 7 вакви промени,...

После 50 години од разводот, жена го победи поранешниот сопруг на суд и ќе добие алиментација од 134.000 евра

Тони Андерсон е 74-годишна жена од Калифорнија која сопругот ја оставил и заминал од државата кога нивната ќерка имала само 3...