16 фотографии од 90-те кои покажуваат дека Наоми Кемпбел отсекогаш била бр. 1 во модниот свет

Најхрабрата, најдивата, најгламурозната- Вака ја опишуваат останатите славни ѕвезди. Вистинска модна икона, која и денес на 49-годишна возраст плени со неверојатна...

25 фотографии кои докажуваат зошто легендарната Грејс Џоунс е една во милион

Од Студио 54 до нејзините 71 години, кои ги наполни пред само неколку денови, да се потсетиме зошто Грејс Џоунс е една од најуникатните легенди што...

12 стари фотографии покажуваат како да ги носиме марамите кои повторно станаа моден хит

Од ретро гламурот на Мерилин Монро, до хипи стилот на Џејн Биркин, 1960-те се вистинска модна инспирација која одлично ќе послужи за летниот период и ќе ни покажат 12 начини...

Новата реклама на Келвин Клајн предизвика гнев кај луѓето, поради бизарен однос на манекенка со робот

Популарниот бренд Келвин Клајн е познат по неговите провокативни модни реклами и кампањи. Во 90-те беше во центарот на вниманието со топлес фотографиите на легендарните манекенки како Кејт...

Пристигнаа првите официјални фотографии од луксузниот бренд на популарната пејачка Ријана

Ифцијално, популарната пејачка Ријана конечно го лансираше својот луксузен бренд „Фенти“, соработка со групацијата LVMH, која неодамна ја објави во...

10 креативни идеи за подароци со кои ќе ја воодушевите секоја матурантка и апсолвентка

Започна сезоната на матурски и апсолвентски прослави, а доколку сè уште немате идеја што да подарите на вашата ќерка, девојка или пријателка по повод еден од нејзините значајни моменти во...

18 чудни модни идеи кои ѝ пркосат на логиката

Неочекуваните и изненадувачки дизајни не сè ништо во светот на модата. Практични или не, идеите брзо прераснуваат во трендови, благодарение на Интернетот. Можеби не ги разбираме, но дефинитивно сакаме да...

Дури и зад кулисите е блескаво: Како всушност се изработува еден Шанел фустан и џемпер?

Ние како публика сме навикнати да го гледаме крајниот резултат т.е готовиот производ, кој најчесто, под рефлекторите и сите очи вперени во него, изгледа како сон. Но, како всушност се...

Вистинскиот принц на бел коњ: Средношколец ѝ соши бајковит фустан на својата партнерка за матурската вечер

Средношколец кој никогаш претходно не шиел, ниту знаел како се прави тоа, ја совлада вештината и ѝ соши фустан на својата партнерка за матурската вечер, а фустанот е надреално...

12 пати кога принцезата Дијана не се плашеше да го истакне својот сексапил

Принцезата Дијана сè уште продолжува да се смета за една од најпрекрасните дами кои ја одбележаа историјата. Но, таа привлекуваше огромно внимание на светската сцена прво, поради нејзната скромност, второ...

45 брзи трикови кои ќе ви покажат како на евтин начин да ја претворите старата облека во модерна и гламурозна!

Како да отпечатите луксузно лого на вашата омилена блуза, да  ја модернизирате тренерката или со само два пресека, да направите гламурозен и елегантен горен дел од обична црна маица...Следните трикови...

За 1 недела, овој 84-годишен дедо доби 30.000 следбеници благодарение неговите извонредни модни фотографии

Овој дедо е доказ дека никогаш не е доцна да се биде модна...

20-те најубави фустани на сите времиња, кои славните дами ги носеа на Канскиот филмски фестивал

Канскиот филмски фестивал секоја година се одржува во Кан, Франција, а се смета за најстариот и напрестижниот фестивал од ваков вид. А притоа е настан каде што славните дами заблескуваат...

Чекорете удобно и во тренд: Овие 15 модели на патики ќе бидат хит за оваа сезона!

Оваа година, патиките станаа најомилениот моден додаток за скоро сите пригоди, а веќе се појавија во бројни нијанси и различни...

Летна инспирација: 7 стари фотографии од Одри Хепберн во ретро костими за капење

Летото е на прагот, а нема подобра инспирација од старите фотографии на легендарните убавици кои покажуваат каква мода тие негувале во најтоплите...

Нема повеќе луксузна долна облека и совршени манекенки? Еве што ќе се случи со модната ревија на Викторија Сикрет

Модната ревија на светски познатиот бренд за луксузна долна облека, Викторја Сикрет, веќе 20 години го имаше заробено срцето и вниманието на светот, претставувајќи ја беспрекорната убавина на...

Луксузниот бренд Луј Витон ќе произведува телевизори, но не во формата во која сме навикнале

Вистинска модна револуција или повторно каприц на ексцентричните...

9 славни личности кои не се плашат јавно да се појават во истата облека по вторпат

Постои едно мислење кое кружи за социјалните настани, а тоа е дека носењето истата облека двапати се смета за лоши манири. Но, овие славни личности докажуваат дека тоа правило е...

Филери за усни – хит кај македонските матурантки оваа година

Сите ние во одреден момент додека сме ги гледале познатите личности сме посакале дел од нивната „вечна младост“, зачинета со полни усни и мазни лица. Но, она што беше луксуз...

Жена „удри“ по бренд кој користи слаби манекенки да имитираат жени со поголеми облини

Модната индустрија веќе го реши проблемот со слабите манекени и вклучи луѓе од различен карактер во својот спектар, но овој моден бренд очигледно не ја ги слушнал...

Мет Гала 2019: 10-те најдобро облечени славни личности на уникатниот тематски бал

Овогодинешната тематика на светски познатиот бал на костими беше „Камп: Модни забелешки“, а според модното списание Харперс Базар, ова се 10-те најдобро облечени славни личности на уникатниот црвен...

18 стари фотографии кои докажуваат дека легендарниот Дејвид Боуви имал уникатен моден вкус

Тој беше вистински музички револуционер, но покрај во музичката, Боуви ги помести границите и во модната индустрија. Видете го стилот на гламурозната рок ѕвезда низ 18 стари...

18 генијални и корисни трикови за чевли, кои секоја жена треба да ги знае

Чевлите се најомиленото модно парче на скоро секоја жена. Но, пр. високите потпетици ни носат и неудобност при движењето или пак, омилените патики, со текот на времето го губат својот...

На 97 години, модната икона стана новото заштитно лице на Магнум, а рекламата е филмска!

97-годишната модна икона ниту на оваа возраст не престанува да го изненадува...

Поранешна мисица открива дека агенцијата не сака да работи со неа бидејќи се „здебелила“, а еве и колку!

Поранешната победничка на Мис Универзум открива како нејзината модна кариера завршила, поради една апсурдна...

Што беше во мода, во твојата година на раѓање?

Модата, слично како технологијата, се менува со брзината на светлината и секоја година, секоја сезона, диктира нови трендови. А еве што беше во мода, во...

14-годишно девојче го дизајнираше фустанот на нејзината сестра по повод матурската вечер, а креацијата е чудесна

Сезоната на матурските вечери е на прагот, а идните матурантки веќе се преокупирани со тоа што ќе носат. Но, една девојка веќе нема потреба да се грижи за тоа, благодарение...

Откријте каква фризура ви одговара, според формата на лицето

Постојат многу фактори кои влијаат врз одлуката за нова фризура. Овој пат нека ви помогне и вашата форма на лицето. Во продолжение откријте какво лице имате и каква фризура ви...

Влакнести нокти се најновиот хит од колекцијата на ужасни трендови

Дали барате некој моден стил со кој ќе се издвоите од толпата? Вашата потрага може да застане тука, бидејќи со овој тренд, загарантирано сите ќе гледаат во...

Моден сон: Дизајнерка од Балканот создава надреално прекрасни и бајковити фустани

Од мала локална продавница до ексклузивен бутик во светска метропола! Патот на успехот што го поминала оваа балканска дизајнерка е импресивен, а уште повеќе величествени се нејзините...