Модно-револуционерна недела на работничките права: Кој ја изработува нашата облека?

„Никој не треба да умре за...

Лекарите им препорачуваат на жените да го избегнуваат овој тренд на обувки од 90-те, а еве и зошто

Обувките кои беа хит во 90-те години, исто како и шнолите, повторно се вратија во мода и се омилени во модниот свет, но лекарите не ги препорачуваат, а еве и...

Еве како навистина изгледаат жените од познатите реклами за убавина

Како од реклама или само на реклама? Во продолжение погледнете како изгледаат моделите во вистинскиот живот од познатите реклами и откријте кои од нив се вистински природни...

Мачки или диносауруси? Нов бизарен тренд од кој милениците не се воопшто задоволни!

Слично како и луѓето со модата, така и милениците се постојано подложени на нови трендови. Но, дали следниот тренд отиде...

10 здравствени причини зошто веднаш треба да ги фрлиме нашите апостолки!

Иако апостолките се нашиот прв моден и омилен избор кога станува збор за топлите летни денови, сепак тие не се добар избор за нашето здравје, а еве и 10 причини...

36 модни трикови со кои ќе го обновиме нашиот гардеробер, без да купуваме нова облека

Следните 36 модни трикови ќе ни помогнат да го обновиме нашиот гардеробер на многу едноставен и креативен начин, без да потрошиме пари на нова...

20 свежи изуми кои ќе го променат нашиот живот!

Од специјална ноктарица за зараснати нокти до чевли со прилагодлива потпетица, бројните нови изуми кои го освежија иновативниот пазар, дефинитивно ќе го променат нашиот...

20 практични животни трикови кои ќе ѝ го олеснат секојдневието на секоја жена

Со милионите обврски и задачи што секојдневно мораме да ги извршуваме, слободното време се намалува и затоа ни се потребни практични трикови кои ќе ни го олеснат животот. Трикови како...

Мајка ја спореди својата ќерка со “Мртвата невеста”, која носеше син невестински фустан

Постојат луѓе на кои им недостига способноста правилно да ги проценуваат ситуациите и да знаат кога е вистинското време за давање забелешки. Но пак, зарем има вистинско време и место...

Неудобноста на прво место! Еве што треба да направат норвешките стјуардеси за да не носат високи потпетици

Формалното облекување е многу важно за едно работно место, но дрес кодот не треба да предизвикува неудобност кај вработените. Сепак, на оваа новрвешка авиокомпанија очигледно не и е грижа за...

Бренд се обиде да заплови во високата мода, но доживеа фијаско!

Дали би дале 5000 денари за следниот...

17 трикови кои ќе ни помогнат да изгледаме послабо во нашата облека

Откријте ги 17-те топ тајни за послаб изглед со помош на кои, на многу брз и едноставен начин ќе изгледаме витко и беспрекорно во облеката што веќе ја...

Фатени на дело: Свештеници кои носат луксузни обувки од 5000 евра предизвикаа гнев кај верниците

Ова е брилијантно! Нов профил на социјалната мрежа Инстаграм ги открива сите свештеници кои уживаат во луксузни работи и имаат богат стил на живеење, а во црквите ја проповедаат скромноста...

Успешна бизнисменка требала да одржи предавње во училиште, но го откажале поради една апсурдна причина

Сопственичката на успешен бизнис, Луси Арнолд била контактирана од едно училиште за да одржи мотивационен говор со кој ќе ги инспирира тамошните ученици. Но, во последен момент предавањето било откажано, а...

12 чевли инспирирани од легендарните и наши омилени Дизни ликови

Пронајдете го вашиот омилен Дизни лик и откријте какви чевли биле инспирирани и дизајнирани од истиот од страна на светските модни куќи, брендови и...

Го укрaлa првиот ‘501’ пaр Левис фaрмерки од својот тaтко, a сегa е зaштитно лице нa брендот

"Ги носaм Левис фaрмерките уште од когa првиот пaр '501' го укрaдов од татко ми"- вели aмерикaнскaтa...

Талентирано девојче ги пресоздава фустаните на славните дами и нејзините креации ги засенуваат оригиналите

Можеме да замислиме дека се потребни многу пари и подготовки за фустаните на ѕвездите. Но, некои креативни умови го докажуваат спротивното. Запознајте ја Рајли, девојче од Австралија со извонреден...

Ѕирнете ја оваа магична колекција: Накит инспририран од популарната серија “Игра на тронови”

Во чест на последната сезона на "Игра на тронови" што премиерно ќе се емитува утре, еколошки ориентираниот бренд Alex and Ani, ја објави својата лимитирана колекција на накит инспириран од...

Астро-мода: Каков фустан му одговара на секој хороскопски знак

Ако не можете да се одлучите каков фустан да носите за следната елегантна пригода, матурска вечер или пак свадба, дозволете вашиот хороскопски знак да ви биде вашиот моден водич. Во...

Инженер и машки инженер: Компанија преку модни дизајни го прикажува сексизмот со кој се соочуваат сите жени секојдневно

Светот би бил поубаво место кога навистина родовата еднаковст не би била само напишан закон, туку и реалност, а стигмата и стереотипите околу истата би биле успешно срушени. Една компанија...

Најскапото Велигденско „јајце“ чини неверојатни 5.9 милиони евра, а еве и зошто

Дизајнерката Деби Вингам, чии клиенти се милијардерите, овој пат дизајнираше вистинска екстраваганција- луксузно Велигденско јајце од 5.9 милиони евра. А еве за што станува збор и зошто "јајцето" е толку...

16 познати личности кои се измениле до непрепознатливост откако вработиле стилист

Иако славните луѓе се професионалци во нивната работа, сепак не се експерти за облекување. Па така, една од најпаметните одлуки што некогаш ја направиле славните ѕвезди е тоа што вработиле...

Најголемиот хит во 2019-та: Шнолите од 90-те се вратија во мода, а еве каде можете да ги купите кај нас

Повеќето ја обожаваат модата токму затоа што постојано ги враќа нивните стари омилени работи во мода, како сомотните парчиња, траперките или некој дизајн на очила. Оваа година, најголемиот хит се...

Работно катче од соништата: Канцелариите на Вог добија нов модерен изглед по повод “Неделата на дизајнирањето”

"Салон де Мобил", годишниот саем за дизајн во Милано официјално е во тек. А за неговото прославување, италијанскиот Вог ги отвори своите врати и им посака 'Добредојде' на модерните и...

Моќта на зеленото: 13-те најлегендарни зелени фустани прикажани на филмското платно

Ги видовме најлегендарните розеви фустани, а сега во продолжение следуваат најубавите зелени фустани кои ги красеа најпознатите сцени во филмската индустрија. Зелената боја означува живот, природа, амбиција и се поврзува...

Една и единственa: Каролина Гочева повторно ја краси насловната страна на Портрет, по повод 40-то јубилејно издание на списанието

Македонското списание за жени, Портрет секогаш воодушевува со неговата оригиналност и уникатност од светски ранг, а сега неговата насловна страна повторно ја краси извонредната Каролина...

Женствени и минималистички: Овие сандали ќе бидат најбараните обувки за ова лето!

Време е официјално да ги оставиме на страна тешките зимски чизми и конечно на нашите стапала да им го дадеме потребниот гламур со најбараните обувки за ова...

12 „несовршени“ модели кои ја менуваат модната индустрија

Вистинската убавина не знае за форма, тежина и боја- Ова полека станува мотото на современата модна индустрија, а на модните писти се повеќе може да забележиме луѓе со необична, но...

Моќта на розевото: 20-те најлегендарни розеви фустани прикажани на филмското платно

Розевата боја е боја на универзалната љубов. Љубовта кон нас самите, кон нашиот партнер, кон пријателите, а означува хармонија, мир и нежност. Во продолжение следуваат 20 легендарни фустани кои ги...

Заборавете на другите обувки! Од сега па натаму сите ќе носиме гламурозни патики, затоа што Бијонсе повторно стана заштитно лице на Адидас

Легендардната пејачка и еден од најпознатите спортски брендови во светот, вчера утрото го објавија нивното ново...