Нов додаток за гради што веројатно не сте знаеле дека Ви треба

Жени запознајте се со новиот пријател на Вашите гради - крпата...

Совршени комбинации на бои

Прекрасни комбинации на бои, со кои ќе изгледате...

Мода од 90-тите, која сите ја сакавме

Да се потсетиме на најпопуларние модни решенија од...

Модерни начини да се носат Converse патики

За патики Converse може да се каже дека никогаш нема да излезат од мода. Тоа се обувки кои можат да се комбинираат со фармерки и фенси облека....

Прекрасни невестински фризури

Фризурата е многу важна за една идна невеста, исто како и изборот нејзиниот фустан. На големиот ден секоја невеста сака да биде убава, да изгледа стилски, зачудувачки и долго да...

Секојдневни фризури за долга коса

Имате долга коса и не секогаш имате идеја што да правите со неа? Погледнете ги овие неколку...

14 идеи за стилски нокти

Интересни идеи за впечатлив изглед на вашите...

16 совети за да изгледате луксузно, без да потрошите цело богатство

Модните икони од социјалните мрежи изгледаат прекрасно и се чини невозможно да ги копирате, а да не потрочите многу пари. Погледнете ги овие совети со кои ќе можете да ги...

10 модели кои докажале дека секоја жена е совршена

Ние сме навикнати да гледаме на моделите како совршени жени со идеална личност и лице како кукла. Сепак, модната индустрија почнува да вреднува необичен и храбар изглед се повеќе и...

Нов летен тренд во шминкањето

Дали сакате да внесете малку боја во сивото секојдневие? Овој нов магичен тренд во шминкањето е совршено решение за Вас. Фасцинантен изглед се постигнува преку шминка како мачји очи, чиј...

Маникир за ова лето

Со доаѓањето на летото, време е за шарени и свежи бои за маникир. Еве неколку идеи за Вашите нокти да бидат свежи и шарени за време на...

Смешна облека ставена за продажба

Модата може да биде толку смешна понекогаш, но веќе ништо не може да нѐ изненади повеќе. Погледнете ја галеријата од смешни облеки ставени за продажба....

Чипка – принцеза за ова лето

Чипката е материјал кој не останува незабележан. Со доаѓањето на летото, време е да извадиме од гардероберот облека од чипка, за да ги пречекаме топлите...

Оваа девојка прави креативен „накит за бубалици“ од стари електронски уреди

Галиани Скарлатоу рециклира стари компјутери и други електронски направи и од нив прави уникатен накит целосно рачно. Овој накит е совршен подарок за Вашата пријателка која е љубител на технологијата,...

Шминка според вашиот Хороскопски знак

Ако сте љубител на астрологијата, тогаш ќе го сакате и ова. Кимберли (19) од Лос Анџелес создаде серија на шминка за секој Хороскопски знак. Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица...

Запознајте го Џек, кој има само 10 години и има страст за шминка

Запознајте го Џек, 10 – годишно момче од Велика Британија, кој има луди шминкерски вештини. Smokey очи, контури, совршени трепки – ова момчето може да го направи сето тоа! Се...

Модна комбинација за лето 2017, со која нема да згрешите!

Белите фармерки се незаменлив дел од пролетно – летната гардероба. Ако сѐ уште немате, веќе е време да си купите и да ја освежите својата визија. Изберете најпогодни за вашата...

Предлози од високата мода, кои ѕвездите ги следат во реалниот живот

Што треба да поседуваш, за да се довериш на високата мода? Храброст . Понекогаш ни се чини дека дизајнерите претеруваат со модата. Но, ние можеме само да ги поздравиме познатите...

Мода за ова сезона, хит меѓу дамите

Со оваа модерна облека ги одбројуваме последните пролетни денови и со раширени раце го очекуваме летниот период. Во продолжение погледнете ја модната инспирација на тема “асиметрија” и копирајте го секој...

Чевли со штикла, кои нема да Ве остават рамнодушни

Никогаш не е премногу за уште еден пар чевли. Секогаш може да се најде добар изговор за да ја зголемите Вашата колекцијата. Погледнете ги овие чевли со штикла кои ќе...

Нестандардни чанти за весело расположение

Дали се уморивте од ист вид на чанти што секогаш ги купувате? Ако одговорот е Да, тогаш Ви предлагаме да ги погледнете овие нестандардни дизајни на чанти кои ќе Ве...

Чевли кои ќе ги обожавате ова лето

Омилените стилски чевли се враќаат во мода оваа сезона! Конечно можете да купувате црни чевли и никој нема да Ве критикува дека тие се премногу едноставни и здодевни. Во последните...

Најнова мода за обликување на веѓи

Повеќето трендови во денешно време се од денес за утре. Тие брзо предизвикуваат бура, инспирираат голем број следбеници и исчезнуваат како никогаш да не постоеле. Шминкерката од Тексас, Алекса Линк...

Мрежести хулахопки кои ќе ве натераат да се чувствувате како сирена фатена во рибарска мрежа

Лирика Матоши е уметник од Њујорк и создава неверојатни, детални парчиња кои можете да ги носите на вашите нозе. Таа ги користи мрежестите хулахопки како нејзина база и додава стаклени...

Кварцни нокти – нов тренд во маникирот

Новиот тренд е апсолутно неверојатен, кажете му здраво на ‘кварцните...

Фотографии кои докажуваат дека кратката коса е прекрасна

Не треба да се плашите од промени, бидејќи како долгата коса, така и кратката може да изгледа фантастично. Значи, ако сонувате за нова и кратка фризура – дејствувајте, осмелете се...

12 грешки поради кои не излегувате добро на фотографиите

Многу луѓе мислат дека работата на професионалните фото – модели се состои само во тоа да изгледаат добро и едноставно да гледаат кон камерата. Но фотографиите да бидат успешни, зависи...

Неколку комбинации на бои со кои ќе изгледате совршено

Клучен елемент за добар изглед е правилното комбинирање на бои, што воопшто не е лесно! Многу често си поставувате прашања како: “Што одговара на овие кафеави панталони?” Како одговор на...

Се врати стариот тренд и изгледа уникатно!

Овие шарени дезени во комбинација со бела кошула, се идеално модно решение. Додадете златен накит, сандали и плик чанта и ќе изгледате прекрасно, а и многу...

Нов тренд на чевли за оваа пролет – се надеваме ќе ви се допаднат!

Полуотворени чевли со ремени, во светли и темни бои. Поголемиот дел од нив со остар преден дел, идеални во комбинации од макси здолништа и фармерки. Едноставни и лесни за носење,...