Исповедта на Марија: „Претурав низ работите на мојот сопруг и пронајдов нешто што ми го уништи животот“

Љубовта и љубомората често одат фатени за рака. И жените се склони да ги шпионираат своите партнери, со цел да дознаат за некаква тајна или пак можеби, да откријат...

Изберете го мажот кој најмногу ви се допаѓа и откријте што се крие длабоко во вашето срце

Секоја жена има определен тип на мажи, кои најмногу ја привлекуваат. Некои дами претпочитаат мажи со нежен карактер, другите пак избираат помажествени херои т.е мачо...

Брачен терапевт слави 40 години од својот брак и по тој повод открива едноставни, но важни работи кои секој брачен пар треба да ги знае

Повеќето луѓе се полни со надеж за бескрајна среќа кога стапуваат во брак. Млади, наивни и оптимистични, кои сметаат дека љубовта ќе ги реши сите...

Нејзиниот сопруг имаше љубовница, која инсистираше тој да се разведе. Тоа што сопругата го посака, ги натера сите да ракоплескаат

„Еден ден си дојдов дома, подготвив вечера, ја заедов раката на мојата сопруга и реков: „Сакам развод“...Во продолжение прочитајте една неверојатна приказна за жената која имала лавовско...

Идна невеста безмилосно беше исмеана од Интернет корисниците, поради начинот на кој момчето ја запроси

Многумина сонуваат за филмско запросување кое вклучува романтична сцена, во гламурозен ресторан, запалени свеќи или идилична надворешна...

„Тој ден, мојот сопруг ми одржа една вредна лекција, која целосно ме промени, ме спушти на земја“

„Сопругот веднаш ми одржа скапоцена лекција. Прво не ја разбрав и се...

По 37 години брак, тој ја остави сопругата, ѝ ја зеде куќата за да живее во неа заедно со љубовницата, но набрзо зажали

Ова е забавна приказна за одмаздата. Станува збор за една жена, чиј сопруг ја оставил по 37 години...

„Благодарна сум му на бившиот што ме изневери“: Приказната на една повредена жена

Изневерување. Тоа не е толку...

Жена се сомневала дека сопругот ја изневерува, но полуде кога ја дозна вистината

Жената долго време се сомневала дека сопругот ја изневерува и постојано се чувствувала несреќна во бракот, при што решила да ја открие вистината по секоја...

Пациент се вљубил во прекрасната лекарка која се грижела за него, а откако сè се случило многу брзо и таа забременила, се открила неговата голема тајна

Милана и Давид се запознале во болница. Тој се пријавил во болницата, бидејќи имал силни болки во стомакот, а жената била назначена да го...

5 работи кои мажот ги сака од вас, но се плаши да ве праша

Вообичаено, многу полесно им е на жените јасно да ги изразат своите желби и потреби, отколку тоа да го направат припадниците на посилниот...

Се омажила за сиромашен маж, но интересното дошло отпосле

Ова е една многу интересна приказна со важна поука. Прочитајте ја внимателно и со...

Еден од најпосетуваните градови ги поканува туристите да стапат во брак на 1 ден со локалните жители, а еве која е причината

Идејата дури веќе се претвори во вистинска кампања, која го привлече вниманието на светската...

Топ 10 европски градови во кои има најголеми шанси да пронајдете љубов

Летните романси се секогаш најслатки, а доколку барате љубов, еве каде да отпатувате оваа...

Мајка на 7 деца, болна од рак во крајна фаза, го доби најсовршениот подарок за 30-от роденден

Кога била во 32-та бременост од неделата, мајката на 7 деца дознала дека боледува од...

Жена која се самоповредувала поради нејзината XXL големина, научи да го сака своето тело благодарение на сопругот

Амали Џенингс целиот свој живот страдала од прекумерена тежина. Омразата кон сопственото тело ја довела до степен сама да си нанесува повреди. Но, нејзината приказна добила среќен крај, без да...

Жена напиша упатство за новата девојка на бившиот партнер

Кој не би „посакал“ новиот партнер да дојде со долга листа на упатство, исто како да сте го купиле од...

Совршениот свршенички прстен, според твојот хороскопски знак

Ѕвездите, како и дијамантите се вечни! Во продолжение пронајдете го вашиот хороскопски знак и откријте кој свршенички прстен е совршениот за...

Пар смисли генијален и еколошки начин како да ја плати свадбата од соништата

За само 6 месеци, парот веќе собра 5500 евра како резултат на својот брилијантен...

Љубовен сон: 20-те најдобри свршенички фотографии од целиот свет, за 2019-та година

Повеќе од 5.000 фотографии од зљубени парови ширум светот беа вклучени во натпреварот за „Најдобрата свршеничка фотографија за 2019-та...

Жена открива како нејзиниот сопруг цели 20 години ја лажел за неговиот идентитет

Неверојатната приказна на Лин Дело сега се претвори во книга, под насловот „Тајната на мојот сопруг“, во која се открива како тој ја лажел својата сопруга цели 20 години, додека...

Жена на необичен начин откри дека сопругот ја изневерувал со нејзината сопствена мајка

За секоја жена, дознавањето дека партнерот ја изневерувал, може да биде навистина непријатно искуство. Но, за оваа жена од Австралија, откривањето на таа вистина е траума што остава...

Момчето ја изневерило, па девојката реши да му се одмазди така што го „замени“ на најсоодветен начин

Ослободувањето од токсична личност во вашиот живот често значи и бришење на заедничките фотографии. Но, една девојка наместо да ги избрише, реши на урнебесен начин да го „замени“ својот неверен...

6 правила за среќен брак од славниот актер Том Хенкс, кој веќе 31 година е во брачните води

Иако карактеристично е за Холивудските двојки набрзо по стапувањето во брак, да се разведат, овој легендарен актер заедно неговата сопруга, веќе 31 година докажуваат дека вистинската љубов сепак...

Иста црква, иста љубов: 75 години подоцна овој пар повторно ги обнови своите брачни завети

По повод нивната дијамантска годишница, овој пар се врати во истата црква, каде пред 75 години, во текот на Втората светска војна, се заколна на вечна љубов, а сега повторно...

“Убава жена”: Отворено писмо на психолог кое ги руши стереотипите за луксузниот живот

"Купете си луксузна долна облека, ќе станете вистинска жена во неа. Дефинитивно ќе доживеете неколку непроспиени ноќи. Но, не, затоа што ќе имате романтична вечера, туку затоа што..."...

Сакал да ја запроси својата девојка, но овој свршенички прстен ниту една жена не би го прифатила

Дали вие би рекле "Да" на ваков...

Невеста тврди дека нејзината трудна деверица ѝ должи 35.000 евра затоа што ја „засенила“ на свадбата. А еве и како!

25-годишната револтирана невеста го споделила своето искуство на американскиот форум Редит, а еве како според неа, нејзинат деверица ја засенила. Причините се неверојатни...и...

20 срцезатоплувачки фотографии кои докажуваат дека љубовта може да биде вечна доколку добро се грижиме за неа

Љубовта, меѓусебната поддршка, довербата, страста...Следните 20 неверојатни парови на сите нас ни докажуваат дека вечната љубов не е ретка, само треба да ја негуваме секој ден, секој...

„Можам да видам што си вечерала“: Свекрвата „удри“ по невестинскиот фустан на снаата

Односот меѓу снаа и свекрва отсекогаш бил претставен со предрасуди како типична врска на непочит и меѓусебно несакање. А следните снаа и свекрва докажуваат и зошто постои тој...