10 познати жени чии што бракови се склучени „еднаш и засекогаш“

Не е толку лесно да се изгради силна врска и долготраен брак е навистина редок феномен, особено кај познатите личности. Но, дури и меѓу ѕвездите, постојат жени кои успеале да...

Илустраторка покажува како изгледа љубовта кога никој не гледа

Илустраторка и сликарка со седиште во Лос Анџелес, наречена Јаоао Ма Ван, црпи инспирација од сопствениот личен живот, поради што нејзините дела секогаш се исполнети со искрени, длабоки емоции....

Илустраторка креира искрени илустрации за нејзината врска и сите би сакале ваква љубов

Современата илустраторка Аманда Олеандер, ја пронашла љубовта на нејзиниот живот во 2015 година. Од тоа време, таа ги открива сите страни на нивната врска преку нејзините искрени и страсни дела....

17 неверојатни свадбени фотографии од 2018 година, кои ќе ви го одземат здивот

Секоја година Fearless Photographers имаат конкурс наречен Fearless Awards, каде што жирито ги избира најдобрите свадбени фотографии. Најкреативните и тренди фотографи се натпреваруваат и ние можеме да уживаме во резултатите...

25 + мажи кои не ги задржуваат емоциите пред очите на саканата во венчаница

Свадбените фотографии секогаш се полни со емоции: мајката на невестата тајно ги брише солзите, среќните младенци зрачат на церемонијата, а гостите со насмевки им ја честитаат љубовта на двојката. Секој...

Сон на секоја жена! Девојка пронашла неочекувани фотографии со нејзиното момче од ноќта кога „препила“

Кога знаете дека вашето момче е вистинсиот? Пилотката од Филипините Шеника Лин Сирлио го пронашла одговорот и тоа ѝ станало јасно по една вечер откако испила „малку повеќе“ на забава...

Момче ги продава своите играчки за да го плати лекувањето на неговиот најверен пријател

10-годишниот Конор од Њујорк во 2016 година бил дијагностициран со пострауматско стресно нарушување, анксиозност, хронична главоболка и ноќни напади како резултат на неконтролирана...

Младоженецот ја очекувал неговата сакана за да ја види за прв пат во бело, но таа му испратила „мало“ изненадување

По 5-годишна врска Хајди и Вал Жеревјев решиле да се венчаат. Младенците договориле фотосесија и фотографот требал да го фати на камера првиот момент кога младоженецот ќе ја види невестата...

Откако мајка им починала брат и сестра фрлиле порака во шише и по 2 години добиле неочекуван одговор

Нема ништо посентиментално од пораката во шише. И покрај тоа што скоро сите знаат за оваа идеја, многумина се обиделе. Едно семејство било во очај откако нивната сакана мајка починала,...

18 модерни младенци кои докажаа дека свадбата не мора да биде обична церемонија

Какви фотографии замислувате кога ќе се спомене зборот „свадба“? Малкумина се осмелуваат да ја тргнат традицијата на страна и да ја направат необичната свадба од соништата. Секој на различен начин...

Емоционални реакции на татковци кои за прв пат ги гледаат ќерките во невестински фустани

Односот татко-ќерка е еден од најпосебните односи, таа засекогаш ќе биде неговото мало девојче, без разлика на возраста. Погледнете ги овие прекрасни моменти на љубов и емоции помеѓу татковци и...

7-годишната Монтана е најмалото девојче што се искачило на Килиманџаро, а причината зошто го направила тоа ги стопи срцата на луѓето

Оваа година храбра млада девојка направила смел подвиг и влегла во историјата. Монтана Кени, 7-годишно девојче од Остин, Тексас се искачила на планината Килиманџаро и станала најмладата жена што го...

Внука го пресоздала првиот состанок на нејзините баба и дедо по повод 55-годишнината од брак

Саша Луна од Амстердам е фотограф и видеограф. Таа решила за 55-годишнината од брак на нејзините баба и дедо да им приреди интересно изненадување. Таа ги облекла во модерен „уличен...

Фотографии кои покажуваат како времето поминува, но не и љубовта

Нашето минато често ни се враќа во форма на спомени. „Носталгија“ е зборот кој што го користиме кога и да ги разгледуваме албумите. Дури и по години и децении, сфаќаме...

Фотограф од Најроби претвори пар, бездомници во прекрасни модели

Талентираниот фотограф од Најроби, Кенија, кој работи под името Мукири Фрејмс, неодамна направи инспиративна фотосесија која покажа дека љубовта е чиста и безусловна во својата наједноставна форма. Заедно со неговиот...

16 инспиративни фотографии на парови пред и по големи промени

Во една студија спроведена на средовечни двојки, се покажало дека тие се под силно влијание едни на други за подобро или за полошо. Големите цели за определување играат силна улога...

20 фотографии кои покажуваат дека женските пријателства се посилни од сѐ

Независно од тоа што луѓето велат, женските пријателства се посилни од сѐ. Иако некои луѓе сметаат дека женските пријателства се лажни ние го докажавме сосема спротивното. Оваа колекција од 23...

Наместо букети овие младенци на свадбата имале бездомни кученца, а причината за тоа е многу хумана

Една од главните фотографии на секоја венчавка е онаа во која што невестата го држи бидермаерот, кој на крајот се фрла за да го фатат немажените девојки. На оваа свадба...

50-годишната мајка е повторно бремена, но овој пат со нејзиното второ внуче

Љубовта на родителите кон децата е безусловна и оваа мајка навистина го докажува тоа, така што го исполнува даденото ветување дека ќе биде сурогат за нејзината ќерка. На само 14...

7 слатки илустрации кои покажуваат дека љубовта е во малите нешта

Луѓето имаат тенденција да мислат дека љубовта може да биде прикажана само со големи, извонредни гестови што светот може да ги види. Сепак, спорно е дека „вистинската“ љубов постои во...

Приватен детектив посочува 4 знаци кои укажуваат дека сопругот изневерува

Дејвид Кинг, извршниот директор на „Lipstick Investigations“ објаснува кои се најчестите знаци при изневерувањето од страна на мажите. Според него, жените кои доаѓаат кај приватните инспектори се во право во...

Кога љубовта ќе ги надмине годините: Тие се во брак 68 години и сè уште се среќно заљубени

Фотографката Маеган Лутц била пресреќна кога била поканета да фотографира пар кој е во брак веќе 68 години. „Двојката дели ретка љубов која никогаш не сум ја снимила. Дури и...

Бремена и изеверена: Наместо да го мрази поранешниот сопруг, таа му е благодарна

Една жена јавно ја споделила својата приказна, за тоа ккао поминала низ пеколот кога дознала дека сопругот ја изневерува. Но наместо да помисли дека тоа е крајот на нејзината среќа,...

10 понуди за брак кои ја откриваат романтиката на 21-виот век

Предлогот за брак е веројатно еден од најтешките и возбудливите моменти во животот на двојката. Некои од нив го сфаќаат овој ритуал навистина одговорно, со голема имагинација и одредена доза...

Неразделни сестри од Хрватска направиле заедничка свадба, а сега ќе заминат и на заеднички меден месец

26-годишната Анита Бацановиќ ја планирала свадбата со нејзиниот партнер со кој била во врска веќе 5 години. Таа и предложила на нејзината сестра Мануела, 28 години, да направат двојна свадба,...

Таа нема потреба од скапи подароци …

Таа нема потреба од скапи подароци. Таа нема потреба да ја водиш во луксузни ресторани. Таа нема потреба од огромни букети со рози. Таа има потреба од Тебе. Од вистинскиот...

Девојката мислеше дека, како и секој ден, само ќе вежбаат јога со нејзиниот дечко, НО…

Алек Хоран (25) спремил изненадување за својата партнерка Стеф Гартнер...

7 сигурни знаци дека му се допаѓате

За да дознаете што мисли за вас еден маж, треба само да го набљудувате. Независно од тоа што зборува, гестовите можат да го издадат многу повеќе за неговите вистински намери....

4 сигурни знаци дека човекот што го сакате, ќе го скрши Вашето срце (подобро е да се знае однапред)

Со гестовите луѓето секогаш ги издаваат своите мисли. Ви нудиме четири сигурни знаци кои ги издаваат намерите на Вашиот партнер. Обидете се да ги забележите, за да го заштитите Вашето...

Откровенијата на еден маж, кој се научи да ги разбира жените

Научив како е да се живее со една жена, не е како во љубовните романи. Научив дека долгата коса на жена ми не е само убавина, женственост и шарм. Таа...