Љубовен сон: 20-те најдобри свршенички фотографии од целиот свет, за 2019-та година

Повеќе од 5.000 фотографии од зљубени парови ширум светот беа вклучени во натпреварот за „Најдобрата свршеничка фотографија за 2019-та...

Жена открива како нејзиниот сопруг цели 20 години ја лажел за неговиот идентитет

Неверојатната приказна на Лин Дело сега се претвори во книга, под насловот „Тајната на мојот сопруг“, во која се открива како тој ја лажел својата сопруга цели 20 години, додека...

Жена на необичен начин откри дека сопругот ја изневерувал со нејзината сопствена мајка

За секоја жена, дознавањето дека партнерот ја изневерувал, може да биде навистина непријатно искуство. Но, за оваа жена од Австралија, откривањето на таа вистина е траума што остава...

Момчето ја изневерило, па девојката реши да му се одмазди така што го „замени“ на најсоодветен начин

Ослободувањето од токсична личност во вашиот живот често значи и бришење на заедничките фотографии. Но, една девојка наместо да ги избрише, реши на урнебесен начин да го „замени“ својот неверен...

6 правила за среќен брак од славниот актер Том Хенкс, кој веќе 31 година е во брачните води

Иако карактеристично е за Холивудските двојки набрзо по стапувањето во брак, да се разведат, овој легендарен актер заедно неговата сопруга, веќе 31 година докажуваат дека вистинската љубов сепак...

Иста црква, иста љубов: 75 години подоцна овој пар повторно ги обнови своите брачни завети

По повод нивната дијамантска годишница, овој пар се врати во истата црква, каде пред 75 години, во текот на Втората светска војна, се заколна на вечна љубов, а сега повторно...

“Убава жена”: Отворено писмо на психолог кое ги руши стереотипите за луксузниот живот

"Купете си луксузна долна облека, ќе станете вистинска жена во неа. Дефинитивно ќе доживеете неколку непроспиени ноќи. Но, не, затоа што ќе имате романтична вечера, туку затоа што..."...

Сакал да ја запроси својата девојка, но овој свршенички прстен ниту една жена не би го прифатила

Дали вие би рекле "Да" на ваков...

Невеста тврди дека нејзината трудна деверица ѝ должи 35.000 евра затоа што ја „засенила“ на свадбата. А еве и како!

25-годишната револтирана невеста го споделила своето искуство на американскиот форум Редит, а еве како според неа, нејзинат деверица ја засенила. Причините се неверојатни...и...

20 срцезатоплувачки фотографии кои докажуваат дека љубовта може да биде вечна доколку добро се грижиме за неа

Љубовта, меѓусебната поддршка, довербата, страста...Следните 20 неверојатни парови на сите нас ни докажуваат дека вечната љубов не е ретка, само треба да ја негуваме секој ден, секој...

„Можам да видам што си вечерала“: Свекрвата „удри“ по невестинскиот фустан на снаата

Односот меѓу снаа и свекрва отсекогаш бил претставен со предрасуди како типична врска на непочит и меѓусебно несакање. А следните снаа и свекрва докажуваат и зошто постои тој...

По 82 години брак, овој пар ја открива тајната на долговечната љубов

103-годишниот Д.В Вилјамс и 100-годишната Вили Вилјамс се запознале во далечната 1935-та година и по 82 години поминати заедно во брак, сега овој пар ја открива тајната на долговечната љубов...

12 слики кои докажуваат дека мажите се “генијалците” во бракот

Уметност е да се биде сопруг и различни мажи на различен начин на исполнуваат оваа нивна улога: Некои учат како да се пазарува, други ги сушат садовите со фен, некои...

10 каратеристики со кои ќе ги успеете да ги шармирате сите околу вас

Сте се запрашале ли некогаш зошто времето едноставно лета кога разговарате со некоја личност, а пак со друга ви се чини како вечност? Истражувачите конечно составиле листа на карактеристики кои...

4 предупредувачки знаци дека вашиот партнер сака да ве контролира

Љубовта е убава, но љубовта знае да биде и ‘слепа’. Идеализирањето на партнерот знае да даде сосема погрешна слика за неговото вистинско лице. Во прилог прочитајте кои знаци предупредуваат да...

Илустраторка креирала стрип врз основа на трагичната приказна за девојка која не станала невеста поради несовесен возач

Илустраторката Џан Нагуен решила да ја сподели трагичната приказна на една девојка, која се надевала дека со саканиот ќе стапи во брак, но животот засекогаш им ги променил плановите. Таа...

10 познати жени чии што бракови се склучени „еднаш и засекогаш“

Не е толку лесно да се изгради силна врска и долготраен брак е навистина редок феномен, особено кај познатите личности. Но, дури и меѓу ѕвездите, постојат жени кои успеале да...

Илустраторка покажува како изгледа љубовта кога никој не гледа

Илустраторка и сликарка со седиште во Лос Анџелес, наречена Јаоао Ма Ван, црпи инспирација од сопствениот личен живот, поради што нејзините дела секогаш се исполнети со искрени, длабоки емоции....

Илустраторка креира искрени илустрации за нејзината врска и сите би сакале ваква љубов

Современата илустраторка Аманда Олеандер, ја пронашла љубовта на нејзиниот живот во 2015 година. Од тоа време, таа ги открива сите страни на нивната врска преку нејзините искрени и страсни дела....

17 неверојатни свадбени фотографии од 2018 година, кои ќе ви го одземат здивот

Секоја година Fearless Photographers имаат конкурс наречен Fearless Awards, каде што жирито ги избира најдобрите свадбени фотографии. Најкреативните и тренди фотографи се натпреваруваат и ние можеме да уживаме во резултатите...

25 + мажи кои не ги задржуваат емоциите пред очите на саканата во венчаница

Свадбените фотографии секогаш се полни со емоции: мајката на невестата тајно ги брише солзите, среќните младенци зрачат на церемонијата, а гостите со насмевки им ја честитаат љубовта на двојката. Секој...

Сон на секоја жена! Девојка пронашла неочекувани фотографии со нејзиното момче од ноќта кога „препила“

Кога знаете дека вашето момче е вистинсиот? Пилотката од Филипините Шеника Лин Сирлио го пронашла одговорот и тоа ѝ станало јасно по една вечер откако испила „малку повеќе“ на забава...

Момче ги продава своите играчки за да го плати лекувањето на неговиот најверен пријател

10-годишниот Конор од Њујорк во 2016 година бил дијагностициран со пострауматско стресно нарушување, анксиозност, хронична главоболка и ноќни напади како резултат на неконтролирана...

Младоженецот ја очекувал неговата сакана за да ја види за прв пат во бело, но таа му испратила „мало“ изненадување

По 5-годишна врска Хајди и Вал Жеревјев решиле да се венчаат. Младенците договориле фотосесија и фотографот требал да го фати на камера првиот момент кога младоженецот ќе ја види невестата...

Откако мајка им починала брат и сестра фрлиле порака во шише и по 2 години добиле неочекуван одговор

Нема ништо посентиментално од пораката во шише. И покрај тоа што скоро сите знаат за оваа идеја, многумина се обиделе. Едно семејство било во очај откако нивната сакана мајка починала,...

18 модерни младенци кои докажаа дека свадбата не мора да биде обична церемонија

Какви фотографии замислувате кога ќе се спомене зборот „свадба“? Малкумина се осмелуваат да ја тргнат традицијата на страна и да ја направат необичната свадба од соништата. Секој на различен начин...

Емоционални реакции на татковци кои за прв пат ги гледаат ќерките во невестински фустани

Односот татко-ќерка е еден од најпосебните односи, таа засекогаш ќе биде неговото мало девојче, без разлика на возраста. Погледнете ги овие прекрасни моменти на љубов и емоции помеѓу татковци и...

7-годишната Монтана е најмалото девојче што се искачило на Килиманџаро, а причината зошто го направила тоа ги стопи срцата на луѓето

Оваа година храбра млада девојка направила смел подвиг и влегла во историјата. Монтана Кени, 7-годишно девојче од Остин, Тексас се искачила на планината Килиманџаро и станала најмладата жена што го...

Внука го пресоздала првиот состанок на нејзините баба и дедо по повод 55-годишнината од брак

Саша Луна од Амстердам е фотограф и видеограф. Таа решила за 55-годишнината од брак на нејзините баба и дедо да им приреди интересно изненадување. Таа ги облекла во модерен „уличен...

Фотографии кои покажуваат како времето поминува, но не и љубовта

Нашето минато често ни се враќа во форма на спомени. „Носталгија“ е зборот кој што го користиме кога и да ги разгледуваме албумите. Дури и по години и децении, сфаќаме...