19 трансформации кои ќе ви дадат одлична идеја како да го обновите вашиот стар мебел

Не брзајте со фрлањето на стариот мебел кој веќе не го употребувате. На истиот секогаш може да му се даде златна втора шанса, само е потребна мала инвестиција и огромна...

Среќата и парите се едни од најпосакуваните работи! Еве како да ги привлечете во вашиот дом во новата година

Фенг шуи учењето тврди дека каков е вашиот дом, такви се и вашите мисли, па затоа е потребно истиот да го средите, доколку сакате да имате убав...

Водич од 3 чекори како да го изберете совршениот душек, кој ќе ви овозможи вистински квалитетен сон

Совршениот душек треба да биде многу повеќе од удобен, тој треба да ви овозможи целосна поткрепа на вашето тело, дозволувајќи ви да дишете правилно и лесно додека...

Домашно средство со универзална намена за блескава бања: Нанесувате и масните дамки сами паѓаат од плочките

Бањата е место од домот кое речиси секоја домаќинка го чисти со не толку големо задоволство. Вообичаено на површината на плочките и меѓу елементите се наталожува нечистотија, која со текот...

Совет како лесно да се ослободите од непријатниот мирис по пржењето на храната

Пржената храна е омилена на речиси секое семејство, не само поради нејзиниот вкус, туку и поради начинот на подготовка, кој не одзема многу...

Погледнете како изгледа најмалиот стан во светот

Во Краков се наоѓа не само најмалиот стан во Полска, туку општо и во цел свет. Неговата површина изнесува 2.5 метри квадратни, но во истиот изненадувачки царува вистинска удобност, бидејќи...

Мајстор ми покажа дека дограмата на прозорецот има зимски режим и од минатата зима го вклучувам- Најдоброто решение!

Со настапувањето на студеното време, прашањето за затоплувањето станува актуелно во сечиј дом. Прозорецот е првата работа која треба да ја изолирате, за да подоцна не настанат дополнителни...

5 лесни трикови како да ја сочувате бојата на вашите темни алишта и да го спречите нивното избледнување при перењето

Сите ги знаеме предностите на облеката во црна боја. Црните алишта нè прават да изгледаме послабо и поелегантно. Тие може да ви помогнат да ги истакнете вашите квалитети, а ефикасно...

15 оригинални идеи во кои ќе се вљубат сите оние сакаат нивната градина да изгледа совршено

Сите овие идеи се неверојатно генијални, но и лесни за реализирање, а притоа идеи во кои ќе се вљуби секој професионален градинар и општо секој кој сака неговата градина да...

Доколку имате стари врати, овие 20 креативни идеи ќе ве инспирираат како да ги искористите

Денес ви претставуваме една чудесна колекција од 20 извонредни идеи, кои ќе ви покажат, а притоа и истовремено ќе ве инспирираат како да ги искористите на генијален начин старите врати,...

Емајлираните садови блеснуваат како нови за 5 минути, откако ќе го потопите во овој ефикасен домашен раствор

Најверојатно и вие дома имате емајлирани садови, тенџериња или тави, кои веќе подолго време се во вашето семејство. Тие навистина се чудесни и практични за употреба, но имаат еден...

Еве како најлесно да ја одзатнете тоалетната школка за буквално 15 минути, без употреба на уреди и хемикалии

Доколку некогаш сте се соочиле со непријатноста, вашата тоалетна школка да се затне, тогаш најверојатно веќе знаете каква страшна може да биде глетката, но и самиот...

12 извонредни идеи како може да ги искористите калапите за лед, покрај нивната оргинална намена

Повеќето предмети кои ги имаме во домот, речиси секогаш може да бидат употребени и за бројни други намени, покрај нивната...

3-те најдобри совети за перење во машината за алишта, кои брзо дејствуваат и се од голема помош

Денешните машини за перење се претворени во машини со навистина сложени механизми, кои имаат огромен број на режими и опции за перење, со дополнителни функции за сушење, па дури и...

За 10 минути се чисти целата маснотија и се добива блескав изглед- Мешаш, нанесуваш, чекаш и тенџерето е како ново!

Најверојатно и вие досега сте се обиделе безуспешно да го исчистите дното на вашето омилено тенџере, но тоа речиси никогаш не го добивал блескавиот изглед, како кога сте го...

Најдоброто практично решение: Евтин трик кој ќе ве спаси од кондензација на прозорците оваа зима

Доколку и вие во вашиот дом имате ПВЦ дограма, тогаш најверојатно веќе сте се соочиле со најнепријатниот проблем- кондензација по стаклото на...

Овие 4 работи носат голема среќа во вашиот дом, според фен шуи експертите

За да ја привлечете позитивната енергија и среќата во вашиот дом, фен шуи експертите препорачуваат овие 4 работи уште денес да ги додадете и внесете во вашиот...

6 мали тајни на дизајнерите: Како со мал буџет може да го претвориме нашиот дом да изгледа луксузно

Дали посакувате ентериерот на вашиот дом да изгледа скапо и луксузно, без притоа да мора да платите огромно богатство за да ја постигнете таа...

4-те најбесмислени апарати за домаќинство, за кои едноставно не би требало да давате пари

Во денешно време, животот на луѓето стана неверојатно удобен, благодарение на бројните измислени дизајни кои се создадени со цел значително многу да ни го олеснат...

Овие 4 работи носат несреќа во вашиот дом, според фенг шуи експертите

За да го избегнете присуството на лоша енергија, тогаш експертите препорачуваат да ги отстраните овие 5 работи од вашиот дом, за кои се смета дека носат...

Чудесен трик со повеќенеделен ефект: Зошто би требало да ставите 1 таблета аспирин во вашата тоалетна школка?

Тоалетот е место кое повеќето од нас го чистат со големо незадоволство. Но, за жал, тоа истовремено е и место чија хигиена секогаш мора да ја...

„Вака ги складирам морковите во текот на целата зима- Остануваат сочни до пролетта, без да омекнат“

Доколку одгледувате моркови или пак имате роднини кои се занимаваат со истото, тогаш најверојатно веќе знаете колку е тешко да се правилно складира овој зеленчук во текот на зимскиот...

7 природни начини да ги задржите пајаците и инсектите подалеку од вашиот дом

Разните инсекти и пајаците знаат да ни предизвикаат вистинска главоболка и да го направат нашиот дом да изгледа...

28 генијални трикови кои ќе го олеснат нашето секојдневние на многу практичен начин

Од уникатни трикови со сапун, како на многу едноставен начин и брзо да го организирате вашиот плакар, до трикови за било која пригода, следното креативно видео претставува извонреден практичен водич...

„23 чудесни дизајни на кујни кои ме поттикнаа да размислам за реновирање на домот“

Следните дизајни на кујни се толку прекрасни што според дизајнерите за ентериер може лесно да кујната да ја претворат во омиленото катче на семејството, во домот, а воедно и да...

25 извонредни декорации кои сами може да ги направите, а кои на вашиот дом ќе му дадат елегантен изглед

Доколку барате креативни идеи како да го разубавите и освежите вашиот дом, давајќи им на просториите елегантен изглед, тогаш ова е вистинското видео за...

16 практични трикови кои неверојатно многу ќе го олеснат чистењето на вашиот дом

Потребно е домот речиси секогаш да биде организиран, среден и чист бидејќи на овој начин самите ние би биле многу попродуктивни во извршувањето на нашите секојдневни...

10 генијални идеи како може да ги искористите празните тегли кои ги имате дома

Доколку ајварот, киселите краставички и речиси целата зимница ви е подготвена, но сè уште ви останале повеќе празни тегли и се мислите што да направите истите, тогаш време е да...

9 лесни секојдневни трикови, кои едноставно мора да ги пробате, за да видите колку се совршени

Доколку баравте трикови кои не само што се многу лесни, туку супер ефикасни, тогаш сте на вистинското...

10 трикови за чистење, кои ќе ви го олеснат секојдневието и ќе ви ги сочуваат нервите

За најголемите чудовишта на домаќинството- 'рѓата и прашината, потребно е многу време и труд да се ослободиме од...