Жена 3 години реконструирала стар автобус и од него направила удобен дом

Џеси Липскин не можела да најде стан за изнајмување од кој што таа ќе биде задоволна, па решила сама да го изгради својот дом од соништа. Таа направила навистина необичен...

14 ситуации во кои растенијата ги претвориле објектите во бајковити сцени

Растенијата често се користат за украсување на ѕидовите на куќите. Иако некои луѓе веруваат дека растенијата можат да ги оштетат ѕидовите, тие несомнено ја претвораат вашата куќа од досаден дом...

8 природни начини да го уништите плевелот без да им наштетите на вашите цвеќиња

Ви претставуваме 8 едноставни начини да го отстраните плевелот со користење на работи што сме сигурни дека ги имате во вашиот дом и не се опасни за цвеќињата што со...

10 идеи за дизајн на домот кои се безнадежно застарени

Многу комплексни конструкции како тавани на повеќе нивоа и огромни гардеробери се застарени. Она што е навистина модерно и во тренд е едноставноста и еколошките материјали. Еве кратка и едноставна...

23 одлични идеи за заштеда на просторот во малите домови

Доколку имате мал стан или куќа не значи дека мора да биде проблем, туку едноставно треба правилно да го организирате просторот, за да биде соодветен за живот, работа, играње, забава...

Трикови со оцет за беспрекорно чиста куќа

Со цел куќата да биде секогаш чиста, уредна и во совршена состојба, добрата домаќинка исто така мора да знае некои трикови за да се справи со мали домашни проблеми. Моќно...

Како да се грижите за Вашите цвеќиња во септември

Месецот септември е време кога сите љубители на сезонско цвеќе треба да се откажат од нивната страст за време на зимата. Но, сепак постои начин уште малку да се порадувате...

10 евтини начини да го претворите вашиот дом во удобно гнездо за живеење

Без оглед на тоа колку сме вљубени во атмосферата во нашиот дом секогаш бараме одредени промени. Иако целосното реновирање на домот може да биде прилично скапо, постојат начини на кои...

Куќарки на дрво – сон за секое дете

Погледнете неколку идеи за куќарки на дрво. Тоа може да биде романтично место, кое може да го користи целото...

Скали како ликовни скулптури

Убави дизајни на скали кои го менуваат целосно изгледот на домот и го прават...

Детски соби за игра и одмор

Направете идеална детска соба во која Вашето дете ќе има истовремено услови за игра, фантазија и одмор. Креветите на два ката, лесно се претвораат во волшебни замоци, вселенски бродови и...

Мебел од палети

Дали сте уморни од скапиот мебел кој зафаќа простор и се чини дека ја апсорбира светлината? Време е да пробате со мебел од палети, што ќе ви даде светлина и...

Зошто и како се користат пелените во хортикултурата?

Ако мислите дека пелените и хортикултурата се две работи кои немаат ништо заедничко, тогаш сте во тотална грешка! Пелените се идеален помошник за секој...

10 начини за визуелно да ја зголемите малата соба

Ние навистина не можеме да ги поместиме ѕидовите кога и да посакаме, но можеме да создадеме оптичка илузија, која ќе помогне визуелно да се зголемат и најмалите простори. Со помош...

Брилијантни идеи за Вашата кујна

Кујната - светиот храм за секој член на семејството. Но често, по подготовката на вкусни јадења ова просторија станува непрепознатлива. И сето тоа поради погрешна организација на просторот!Денес ќе...

Со оваа смеса мувлата во домот исчезнува!

Масло од чајно дрво е едно од најмоќните средства во борбата против мувла во домот. Ова масло е одлично и за кожата и за каснувања од...

Како да ги искористите старите гуми?

Еве неколку идеи како повторно да ги употребите старите гуми, а со тоа ќе го разубавите Вашиот двор и...

Направете си сами скара во дворот

Погледнете ги овие слики и ќе добиете инспирација како да си направите скара во Вашиот двор. ...

Вториот живот на пластичните цевки

Еве неколку оригинални идеи како да направите столчиња за Вашите деца, како да се направите вазна за цвеќе, држач за фен, организатор за...

13 фенси налепници за детска соба

Изненадете ги Вашите деца со некоја од овие 3D фенси налепници....

Како да го искористите старото дрво?

Подобрете ја Вашата имагинација со овие прекрасни идеи за искористување на стари трупци и...

Уникатни идеи за Вашата градина

Погледнете ги нашите идеи и направите ги Вашите градини уникатни....

Неколку идеи за Вашата трпезарија

Не сите имаат голема кујна и трпезарија. Но, тоа не значи дека дизајнот на трпезаријата треба да се занемарува. Всушност може да се претвори во пријатно место на кое и...

Прекрасни цветни градини

Во сезоната на цвеќињата жално е да не ја искористиме можноста да создадеме убаво место за одмор, без разлика дали е тоа на балконот или во градината на куќата. Најважно...

Како да си направите прекрасна зеленчукова градина на балконот?

Одгледувањето на домашен зеленчук за многумина е сон. Но, што да правиме, ако на балконот од станот нема место, а изградбата на оранжерија во домашни услови е премногу скапо за...

Куп одлични идеи за функционални тавански соби

Речиси секоја куќа има таван, но поради некоја причина, повеќето луѓе го користат како магацин за различни работи и во исто време се жалат на мал простор. На таванот се...

Генијални идеи за да го искористите стариот кујнски прибор

Имате кујнски прибор кој само стои во кујната и Ви зафаќа простор,но не сакате да го фрлите? Ние Ви нудиме одлични примери како да го рециклирате, со што ќе го претворите...

Оригинални идеи за Вашата ограда

Со малку средства и со различни помошни материјали, оградата може да ја претворите во убава градина и пријатно место за...

Народна медицина за цвеќињата

Ако живеете во куќа со двор и со многу цвеќиња, тогаш сте свесни дека грижата за убавината на градината понекогаш се граничи со крстоносна војна. Ние ви предлагаме неколку природни...

Претворете го вашиот балкон во мала оаза

Со неколку едноставни чекори балконот можете да го претворите во пријатно и убаво место за одмор и седенки во вечерните часови. Зелените растенија и цвеќиња се најдобрата декорација за балкон....