15 прекрасни идеи за кујна, чиј дизајн никого не остава рамнодушен – Во нив дури и готвењето би било како на филм!

Следните 15 извонредни идеи за дизајн се совршена инспирација како кујната може да ја претвориме да изгледа во најпрекрасната просторија во домот, каде и готвењето би била една бајковита...

10 неверојатни 3Д дизајни за под кои ќе му дадат надреален изглед на вашиот дом

Со овие 3Д дизајни за под, вашиот дом ќе изгледа спектауларно и притоа дефинитивно вашиот гости ќе останат без...

10 супер идеи како да го освежите стариот мебел во домот, без да трошите пари

Доколку веќе подолго време сакате да го освежите изгледот на вашиот дом, поконкретно стариот мебел, а немате дополнителен буџет за реновирање и промени, тогаш следните 15 супер идеи се токму...

„Како го претворив мојот стар дом, кој беше во очајна состојба, во модерен, со низок буџет“

Сите ние сакаме да имаме модерен дом, но честопати си мислиме дека тоа значи и е поврзано со целосно реновирање, за кое се потребни многу финансии, но всушност понекогаш е...

10-те најуникатни собни растенија за кои малкумина знаат – За дом со бајковит изглед

Сите ние лесно можеме веднаш да препознаеме кактус, но дали знаете како изгледа трахијандра? Во продолжение погледнете ги 10-те најуникатни собни растенија што постојат на светот, за кои малкумина знаат,...

Домашно средство против мувла – Безопасно за децата и ефикасно отстранува сè

Секој кој се соочил со мувла во домот, знае колку непријатен проблем може да биде истата, а скапите купечки производи не можат целосно да гарантираат дека мувлата нема повторно да...

За љубителите на собни растенија: 15 модерни полици за растенија со кои вашиот дом ќе изгледа како од реклама

Доколку сте еден од обожавателите на собните растенија, тогаш најверојатно веќе во вашиот дом тие го красат секој агол. Следните 15 модерни идеи се вистинска инспирација како истите поуредно да...

15 идеи за уникатни домашни саксии, поради кои соседите ќе ви завидуваат, а градината ќе блеска

Ни доаѓа пролетта и време е да ја обновиме и разубавиме нашата градина. Најдобриот начин на кој тоа може да го направиме, покрај со внесувањето нови сорти на цвеќиња и...

10 корисни трикови кои ќе ви помогнат лесно да го организирате домот, без многу труд

Следното видео ни открива 10 практични трикови како едноставно да го организираме домот и да научиме лесно да изработиме домашни полици и структури за нашите разни предмети, благодарение на кои...

14 супер идеи како малата бања секогаш да биде организирана, а просторот рационално искористен

Следните 14 фантастични идеи се одлично решение за бањите со мал простор, кои притоа ни покажуваат лесно, истиот да го искористиме максимално и рацинално, а притоа нашата бања секогаш да...

15 волшебни идеи за удобно катче во домот, во кое ќе си посветите време само за себе – За читање и опуштање

Домот е место каде ги славиме најдобрите моменти од нашиот живот, но и каде сме заштитени од суровиот надворешен свет, каде се враќаме после напорниот работен ден, па токму затоа...

Како лесно да ја исперете пожолтената завеса и брзо да го вратите нејзиниот снежнобел изглед

Најважното правило на кое треба да се внимава е температурата, која треба да биде во рамките на 35°C. Нежните и деликатни материјали не поднесуваат високи температури и затоа завесите треба...

14 извонредни идеи што да направите со старите даски и ламинатот, со кои домот ќе изгледа волшебно

Погледнете во продолжение како лесно може да го направите вашиот дом да изгледа како од списание, модерно, современо, притоа волшебно и шармантно, со декорирање на ентериерот со елементи изработени од...

30 паметни идеи кои се практично и лесно решение за секојдневните проблеми во домот

Како најбрзо да ја исчистите четката за бојадисување, практично да го организирате алатот, да изработите маса користејќи закачалки и уште многу други паметни идеи кои се најдоброто решение за нашите...

„Зедов 1 крпа и ја потопив во оваа смеса со лимон и сега ја чистам прашината 2 пати поретко“

Одржувањето на совршена чистота во домот е тешка задача. Дури и по темелно чистење, прашината на полиците се повторно се познава веќе следниот ден. Но, денес ви откриваме златен...

15 генијални идеи што да направите со старите гуми од вашиот автомобил

Следните 15 генијални идеи ќе ги воодушеват сите оние кои подолго време бараат решение за вишокот стари гуми кои ги чуваат во домот. Еве како на извонреден начин можете истите...

Еве како успешно и лесно да засадите лимон од семки, во домашни услови

Може сами да го одгледате ова прекрасно растение во домашни услови, само е неопходно да запазите неколку едноставни и основни чекори. Потребни ви се семки од обичен...

10 едноставни идеи како да го направите домот да изгледа луксузно и скапо, без многу труд

Црната боја во ентериерот денес важи за едно од најпопуларните и омилени дизајнерски решенија, идеално за љубителите на луксузот. Црниот акцент во домот, ќе го направи истиот да изгледа скапо,...

Со овие 10 собни растенија во вашиот дом засекогаш ќе царува здравје, среќа и просперитет

Не постои постои полесен начин да ја отстраните негативната енергија од домот и да ја наполните со неверојатно многу здравје, среќа и просперитет, со поставувањето на овие собни растенија низ...

Сукулентите од роза се новиот градинарски тренд и изгледаат како да излегле од некоја бајка

Сукулентите се неверојатно отпорни и за нивно одгледување не е потребно многу труд, а воедно даваат уникатен шарм на домот. Во Јапонија, од неодамна се појави градинарски тренд кој го...

7 едноставни идеи како да го уредите домот да изгледа како од списание, според најновите трендови

Домот за многу луѓе е совршеното засолниште од надворешниот свет. Местот каде после напорниот работен ден одиме и се опуштаме, уживаме со најблиските. Токму затоа, неговата удобност е од големо...

Џенифер Анистон за првпат го покажа својот дом, вреден 20 милиони долари

Прекрасната актерка Џенифер Анистон за првпат ги отвори вратите на својот дом и откри како истиот изглед. Имотот е сместен во Бел Ер, во Лос Анџелес, а неговата вредност се...

„Откако сама правам освежувач за воздух, веќе не купувам – Насекаде во домот мирисa свежо и пријатно, а воедно е поевтино“

Зад пријатниот мирис на купечките освежувачи за простории се кријат многу токсични хемикалии како фенол, формалдехид и фталати. Овие елементи продираат во белите дробови и му штетат на нашето...

20 генијални идеи како соберете сè во малата бања и да изгледа прекрасно и организирано

Следните 20 генијални идеи се одлична инспирација и прекрасен водич за ентериер, како да најдобро да го уредиме просторот во малата бања, притоа максимално и рационално искористувајќи го просторот и...

Што означуваат различните бои на сунѓерите и кој за што служи, иако речиси ова никој не го знае

Миењето на садови не може да се нарече најомилената активност на сите, но сепак е обврска која мораме да ја извршуваме секојдневно, со цел одржување хигиената на...

„Сопругот постојано се жалеше дека имаме премногу саксии во домот, а потоа направи нешто генијално“

Следните генијални идеи најмногу ќе им се допаднат на оние кои обожаваат да одгледуваат собни цвеќиња, но едноставно имаат премногу саксии во...

„Откако ги научив овие 4 лесни трикови, домот блеска, а не користам никакви препарати. Сите ме прашуваат како е тоа возможно“

Со овие 4 супер совети, чистењето никогаш не било полесно. Покрај тоа што вашиот дом ќе блеска од беспрекорна чистота, истовремено ќе немате потреба да давате пари за безброј купечки...

Нема повеќе мувла во бањата – Најлесниот начин како да го решите овој проблем

Доколку веќе подолго време барате начин како да се ослободите од мувлата во вашата бања, која и не е толку редок проблем, денес ви го претставуваме најлесното...

14 неверојатни детски соби со мотиви од приказните, во кои и возрасните ќе се вљубат

Дизајнерите на овие детски соби навистина ги искористиле својата креативност и својата имагинација до максимум и создале неверојатни катчиња од соништата, во кои лесно ќе се заљубат и...

„Имав еден стар комплет на вилушки, но не сакав да го фрлам. Токму тогаш на ум ми дојдоа овие 15 генијални идеи што да правам со нив“

Во речиси секој дом има одреден комплет на прибор, кој едноставно никогаш не го употребуваме, но пак, ниту сакаме да го фрлиме. Доколку и вие имате стари вилушки, еве како...