Нанесуваш, чекаш 5 минути и старото емајлирано тенџере станува како ново- Ем заштедува пари, ем чисти до блескавост

Најверојатно и вие дома имате емајлирани садови- тави и тенџериња, кои останале од вашите мајки и баби. И навистина, токму ваквите садови се многу удобни и практични за...

Бујно цветање и раскошно зеленило може да очекувате уште на пролет, доколку ги полевате растенијата со оваа домашна смеса

Секое растение е потребно од време на време да биде потхрането, а ова е особено важно да се прави во текот на вегетативниот и период на нивното...

Измешајте ги овие 2 состојки и за секунда одзатнете го одводот

Одржувањето на хигиената во домот, особено во кујната е секогаш тешка задача. Особено кога станува збор за мијалникот и одводот, кои со текот на времето се затнуваат и предизвикуваат непријатна...

12 паметни идеи како да го организирате вашиот дом за да биде уште поудобен

Доколку ја обожавате удобноста, а веќе подолго време барате начин како вашиот дом да го направите уште попрактичен, тогаш следните 12 идеи ќе ве воодушеват и ќе ве...

Не е дворец: За првпат е покажан домот на Меган Маркл во Лос Анџелес

Откако Хари и Меган Маркл изјавија дека официјално се откажуваат од нивните кралски должности, парот одлучи да се пресели во Канада, а притоа се смета дека повремено ќе патуваат во...

„Еве зошто поставувам лук во саксијата на собните растенија- Цвеќињата полудеа, а орхидеите не престануваат да цветаат“

Лукот е неверојатна здрава состојка, но освен за нашето здравје, истиот е и извонредно корисен за здравјето на растенијата, особено за нашите омилени цвеќиња кои ги одгледуваме покрај...

Едноставен трик како пресечените цвеќиња во вазната ќе останат свежи подолго време

Букет свежи цвеќиња е безвременски подарок кој секоја дама го обожава, но проблемот кај истиот е тоа што пресечените цвеќиња многу брзо го губат нивниот свеж...

13 извонредни идеи како креативно да ги искористите старите автомобилски гуми за вашата градина

Следните идеи претставуваат 2 генијални и притоа креативни решенија за два проблеми, односно што да правите со старите автомобилски гуми и како да ја декорирате вашата градина, да изгледа како...

Како брзо да ја исчистите дограмата на вашите прозорци, користејќи само природни средства

Дури и завесите да се најубавите и да мирисаат и изгледаат свежо и чисто, сето нема да помогне, доколку самите прозорци се валкани, особено доколку на дограмата се наталожиле масни...

Еве со што да ги чистите прозорците, за да не дојде до кондензација

Во текот на зимата, со настапувањето на студеното време, луѓето најчесто се соочуваат со проблемот на појава на кондензација на прозорците. Во продолжение откријте како лесно да го спречите...

101 генијален трик, како евтино и лесно да го надоградите вашиот дом- За извонредна практичност

Дали сакате да го направите вашиот дом попрактично и многу поудобно место за живеење, без да трошите многу пари? Доколку одговорот е да, тогаш следниот 101 генијален трик ќе ви...

39 практични уреди се создадени да го направат нашето секојдневие полесно и позабавно

Миењето на садовите никогаш не било волку забавно, носењето на производите од маркет практично, а уредувањето на облеката во плакарот толку лесно...Со следните генијални идеи, нашето секојдневие брзо може да...

Генијален трик за совршени цвеќиња во секоја сезона- Тајната е во памперсот

Изгледа ни изгледа дека денешно време сè е измислено, сепак светот не престанува секојдневно да нè изненадува со разните генијални...

Таа зеде пегла и салфетка и направи нешто навистина прекрасно

Пронаоѓање на начин како да го декорирате вашиот дом, без да потрошите многу пари, не е лесна задача. Но, следното видео ни покажува дека всушност е возможно и притоа многу...

Лесен трик како тоалетната школка секогаш да мириса свежо и да биде чиста подолго време

Чистењето на тоалетната школка е најмалку омилената домашна обврска на речиси секој од нас, но сепак е нешто што мора да се направи, а денес ви го откриваме најлесниот и...

22 супер трикови за практичен и удобен дом, со кои притоа ќе заштедите пари

Следните 22 фантастични трикови ни откриваат како да го направиме нашиот дом практично, удобно и прекрасно место, притоа без многу труд и без да му наштетиме на нашиот...

28 лесни трикови со кој ќе ставите крај на секојдневните проблеми во спалната соба, правејќи ја уште поудобна

Сигурни сме дека на 99% од луѓето, спалната соба им е омиленото место во домот. Тогаш одлична идеја би било истата да ја направиме уште поудобна. Токму следните 28 лесни...

7 генијални идеи како да ја искористите вашата стара монтка

Инспирирајте се од следните идеи, како да ја искористите вашата стара монтка, на креативен начин за практични...

11 модерни пердиња кои веднаш ќе ѝ дадат нов елегантен изглед на вашата кујна

Кујната треба уредена така што ќе ве инспирира да готвите со желба, а притоа ќе на целото семејство ќе му даде пријатно чувство на удобност додека престојува во...

25 неверојатни направи за домот кои навистина постојат и кои секој би посакал веднаш да ги има

Фантастичните дизајнери навистина си ја знаат својата работа, а со овие извонредни направи за домот, практичноста ќе биде на највисоко...

38 изворедни и практични трикови како креативно да ги организирате предметите во вашиот дом

Како ж да направите импровизиран склад под вашиот кревет за секојдневите работи или како да подобро да го организирате вашиот омилен накит...Следните фантастични трикови ни откриваат како нашиот дом да...

Зошто корените на орхидејата излегуваат од саксијата и како да се справите со овој проблем

Во природата, орхидејата е епифит, односно не расте во почвата, туку протегајќи се на дрвјата и хранејќи се од елементите од воздухот што ја...

9 генијални трикови како лесно да ја организирате вашата кујна и да ја направите неверојатно практична

Со следните 9 генијални трикови не само што фантастично ќе ја организирате вашата кујна, туку истовремено ќе ставите крај на здодевните секојдневни проблеми! Еве како тоа лесно да го направите,...

„На 2 литри вода додавам 4 лажици од оваа домашна смеса и билките во домот полудуваат среде зима“

Недостатокот на светлина, сувиот возудх и повеќето фактори кои настануваат во текот на зимскиот период влијаат стресно врз домашните билки и цвеќиња, кои страдаат од т.н кислороден...

42 генијални трикови за чистење и организирање- Тајните на совршениот и практичен дом

Како најбрзо да ја исчистите загорената тава, користејќи сода бикарбона и лимон, да ја исчистите микробрановата со оцет и вода или пак, со сок од лимон да ги исчистите вашите...

15 корисни трикови кои вашиот дом ќе го претворат во практично и удобно место

Следните 15 прекрасни трикови ни покажуваат како можеме на едноставен и лесен начин да го претвориме нашиот дом во практично и удобно место за живеење, со многу креативност и малку...

„Кога перам крпи и алишта, во машината додавам топки предиво- Го заменуваат секој омекнувач и го забрзуваат сушењето“

Кога станува збор за перењето, во секој дом се користат различни техники и трикови. Денес ви откриваме една нова итрина, која ќе ви го олесни секојдневието и која мора да...

5 оригинални идеи како лесно да ја направите вашата кујна да изгледа модерно и да ги воодушевите вашите гости

Кујната е омиленото место на речиси секој, бидејќи е дел од домот во кој се приготвуваат највкусните јадења, притоа е исполнета со топла семејна атмосфера која го зближува...

12 практични решенија како на лесен и креативен начин да додадете повеќе простор во малиот стан

Домот е местото каде треба секому да му биде најубаво, бидејќи тоа е местото каде што се враќаме после работа, училиште, после напорниот лош ден и местото каде можеме спокојно...

Точно 3 минути и 1 состојка ви е се потребни да ја исчистите микробрановата печка- По трикот ќе изгледа како нова

Доколку имате микробранова печка дома, која притоа често ја користите, најверојатно сте забележале дека како последица од готвењето во истата, на нејзините ѕидови и дно се наталожуваат масни...