6 вежби кои ќе Ви помогнат да се ослободите од целулитот за само 2 недели

Целулитот се јавува кога имате премногу масти во телото и не доволно мускули. Бидејќи овој проблем не е козметички, тоа треба да се решава со помош на правилна исхрана, масажа,...

5 вида на храна кои треба да ги избегнувате доколку сакате да ја намалите тежината

Кога сакаме добро да се грижиме за нашето тело, првата работа на која помислуваме е овошјето како нискокалорична и здрава храна, јадејќи ја за ужина, па дури и наместо вечера....

Едноставни фитнес вежби во пар, за кои не ви требаат скапи справи и фитнес центри

Доброто тело не бара многу одржување, само малку желба и партнер кој ќе ве поткрепи во деновите кога нема да бидете многу мотивирани за...

Со овој рецепт Вашиот стомак ќе биде совршен

Сакате да го намалите стомакот? Да имате потенка половина? Да го исчистите телото од масти? Овој рецепт ќе направи чудо за Вас. Најважно е дека оваа витаминска бомба чисти масни...

Овие храни може да ги јадете без ризик од зголемување на телесната тежина

Дури и да сте се опседнати со вашата фигура, се уште има храна која можете ја јадете без никакви ограничувања. Тие се богати со растителни влакна, што само по себе...

6 пијалоци кои ќе ви помогнат да ги намалите вишокот килограми

Пролетта е идеално време за да започнете со здрава исхрана. Овие 6 пијалоци можете да ги подготвите во домашни услови, а ќе ви помогнат полесно да ги намалите вишокот килограми....

Ослабете со еднолична храна: јадете само таратур!

Овој начин на исхрана, можеби е невообичаен, но се практикува само 10 дена и носи позитивни резултати. Диетата потекнува од традиционалните Петрови пости, кои започнуваат 2 недели пред христијанскиот празник...

Овој пијалок ќе ви го намали обемот во струкот за 7 дена

Половината или струкот, кај женското тело е дел кој многу тешко се оформува. Со оглед на фактот дека женското тело од најрана возраст претрпува радикални промени. Постои мислење дека со...

12 храни со кои слабеам

Кисели краставички, јаболка, ореви и житарки се само дел од храната кои ќе ве заситат подолго, а желбата за друга храна ќе биде минимална. Чили Најновите истражувања покажуваат дека лутите...

За 7 дена, 7 килограми помалку! – Дали е можно?

Можеби сте уморни од читање совети за слабеење и брзо губење на вишокот килограми. Оваа диета не е една од нив,  напротив служи како начин на исхрана кој можете да...

Можете да јадете што сакате и пак да слабеете – препорака од српска докторка

Српската нутриционистка Д-р. Ана Грифинг го следи  примерот на францускиот Др. Алан Делабос, кој ја измислува програмата на хроно исхрана. – Колегите го прашале зошто неговите пациенти живеат подолго, неговиот одговор го...

Колегите го прашале зошто неговите пациенти живеат подолго, неговиот одговор го промени светот

„Хроно исхраната е режим на снабдување на биолошкиот часовник со енергија со цел продолжување на неговиот животен век. ” –  Како што истакнал првиот промотер на оваа исхрана, нутриционистот Др....

7 трикови со кои ќе ги изгубите маснотиите во телото

Отстранување на вишокот маснотии е тешко и е потребен подолг период. Ова се неколку трикови кои што ќе ви помогнат значително да го забрзате овој процес.   Вода Конзумирајте доволно...