Моќна смеса од кисело млеко и ѓумбир која ќе ве врати во форма за 1 месец- 1 шолја пред спиење и килограмите сами се топат

Доколку барате брз и ефикасен начин да се вратите во форма пред новогодишните забави, а притоа тоа да го направите на природен начин, без да му штетите на вашето здравје,...

Светските експерти откриваат нова можност како да се збогувате со вишокот килограми на најлесен можен начин

Светските експерти и истакнати нутриционсти ја откриваат тајната, благодарение на која ќе се ослободите од наталожените вишок килограми, на наједноставен можен...

3-те состојки кои ќе ги отстранат масните наслаги и на најделикатните места- Крај на „љубовните рачки“ и вишокот килограми

Дали знаете дека најефикасната комбинација, која го забрзува процесот на слабеење и ефикасно ги топите масните наслаги, се состои само од 3 едноставни домашни...

Вкусна диета со портокали, која топи по 1 кг на ден, ја чисти кожата и ефикасно го обновува метаболизамот

Оваа диета е наменета за оние кои сакаат да ја намалат нивната телесна тежина, но и за оние кои имаат чести проблеми со варењето на храната и нечистата кожа, бидејќи...

Најслаткиот начин да се ослободите од стомакот и масните наслаги- Ова овошје ги топи вишокот килограми побрзо од снег во Март

Доколку ве загрижуваат неколку вишок килограми, кои најмногу се наоѓаат на највидливото место, односно стомакот, без грижи. Научниците го открија најслаткиот начин за решавање на овој...

Моќниот појадок кој ја заменува секоја диета: Го правите навечер, го консумирате наутро и слабеете без труд

Безброј пати сме зборувале за здравиот начин на исхрана и сме пишувале рецепти за диетални јадења, но денешниот рецепт е со двоен...

Благодарение на оваа брза и лесна техника лекар од Русија симна 52 килограми и сега ја препорачува на светот

Алексеј Ковалков е еден од најпопуларните и истакнати руски нутриционисти. Уште пред 10 години, самиот лекар страдаше од прекумерена телесна тежина. Токму поради таа причина, лекарот беше поттикнат да го...

„Сите се мачат со диети, а јас слабеам со режим од 1 ден во неделата- Потребно е само да го знаете ова дневно мени“

Деновите базирани на гладување треба секој да ги практикува од време на време, дури и оние кои немаат прекумерена телесна тежина, со цел целосно прочистување на...

5 видови на храна кои може да ги јадете без ограничување и истовремено да слабеете

Иако постојат безброј диети, некои повеќе, други помалку строги, но сепак повеќето може да се согласат дека најтешкиот дел е да се одолее на храната во вечерните...

Тајната на најздравите луѓе на светот- Секојдневно го консумираат, а тоа го намалува вишокот килограми и масните наслаги

Оваа состојка која може да се најде веќе во секоја втора кујна и е дел од секоја диета, бидејќи ефикасно го намалува гладот и ве заситува на подолг...

Жена симна 100 кг и го оствари својот сон да биде успешна холивудска актерка

Џана Шортино непрестано постојано одеше на бројни кастинзи, бидејќи нејзината желба беше да стана Холивудска ѕвезда и успешна актерка. По одредено време, девојката сфатила дека постојано ја одбиваат, поради нејзиниот...

5 видови на храна кои ефикасно го убиваат апетитот и ќе ви бидат најдобар помошник доколку држите диета

Сите оние кои држеле диета, знаат дека најтешкиот момент од целиот тој процес на слабеење е потиснувањето на апетитот, бидејќи повеќето режими на исхрана значително ги ограничуваат...

5 лоши навики кои сите ние ги имаме, а кои го забавуваат метаболизамот и нè спречуваат да ослабнеме

Доколку досега безброј пати сте се обиделе да ослабнете, но безуспешно, и покрај тоа што сте ја зголемиле физичката активност, а сте ја ограничиле исхраната на минимум, тогаш најверојатно ги...

3 лесни методи како едноставно да ги активирате хормоните за слабеење

Процесот на слабеење се одвива на различен начин, во зависност од здравјето и способноста на нашето тело, а хормонскиот дисбаланс е најчесто причината за проблемите со телесната...

Оброкот со кој слабеете, дури и да не сакате, а еве и колку многу е корисен за нашето здравје

Појадокот е првиот и најважен оброк, бидејќи од истиот зависи целата нашата енергија со која ќе функционираме во текот на денот. Затоа не е ниту изненадување дека често се вели...

3 природни напитоци кои ги согоруваат масните наслаги за време на сон- Вкусни и неверојатно ефикасни

Со овие напитоци, покрај тоа што брзо ќе се ослободите од вишокот килограми и масни наслаги за време на сонот, истовремено ќе ви помогнат да го подобрите неговиот...

6-те најдобри и едноставни совети за ослободување од вишокот килограми, за дамите над 45 години

Земајќи ги во предвид хормонските промени кои настануваат по 45-та година, телото на жените целосно се менува. Производството на естроген од кој зависи женската фигура значително се...

5 појадоци кои ви гарантираат тенка половина, зајакнато здравје и мускулен тонус и енергија во текот на целиот ден

Појадокот е најважниот оброк во текот на денот. Потребно е истиот да ни ја даде потребната енергија за правилно функционирање во првата половина од...

Пиете чаша пред спиење, а веќе следното утро подуеноста ќе ја нема- Напитокот кој брзо го топи сето изедено во текот на денот

Постојат многу начини за слабеење и добивање рамен стомак: Разни диети, вежбање, правилна исхрана. Сите тие функционираат на различен начин, но доведуваат до истиот...

3-те најдобри природни напитоци кои ќе ви дадат рамен стомак и тенка половина- Без глад и без труд

Постојат многу начини да имате рамен стомак, некои се построги, некои умерени, но за ефикасноста на методот, секогаш во предвид прво треба да се земе колку истиот е природен и...

3-дневна со компири и кисело млеко, со која без гладување, се губат до 5 кг

Диетата со компири и кисело млеко е многу лесна и едноставна за држење, а притоа истата дава одлични резултати. Се практикува само 3 дена, во текот на кои може да...

Таа ослабна над 60 кг со помош на кафена лажица- Неверојатната трансформација на Матилда

Денешната приказна е доказ за тоа како силната волја и желба за промена, може да резултираат со вистинско чудо, дури и во ситуациите кога сè изгледа...

15 едноставни идеи за вечера со кои можете брзо и лесно да ослабнете, без да држите диета

Доколку сакате да се ослабнете, тогаш сериозно треба да размислите за исхраната, особено за тоа што консумирате за...

Диета од Истокот која буквално „голта“ 6 кг за 1 недела. Како бонус, добивате млада кожа и зајакнат имунитет

Тајландската диета ја стекна својата популарност благодарение на балансираниот режим на исхрана, кој ги содржи сите макро и миркоелементи, кои му се неопходни на нашето...

Лесен напиток кој за краток временски период ги согорува наталожените масни наслаги околу стомакот

За денес ви откриваме еден сосема поинаков ефикасен начин на слабеење, без да мора да вложите труд, а притоа да ги добиете посакуваните...

Еве како да го поттикнете вашето тело да ослабне без диета, само со кисело млеко

Ефикасното прочистување на организамот доведува до лесно отстранување на сите токсини од телото, како и до брзо ослободување од вишокот килограми. Најдобриот пријател за таа цел ќе ви биде комбинацијата...

3-5 кг за 1 недела: Еве како да ги консумираме јаболката доколку сакаме да ослабнеме побрзо

Ќе ја започнеме оваа статија со еден златен совет: Доколку имате постојан пријател во слабеењето, тоа се печените јаболка и циметот. Иако не е толку лесно да се откажеме од...

„Никогаш не мислев дека ќе успеам да ослабнам, сè додека не започнав да го консумирам овој рецепт“

Некои гладуваат, втори поминуваат часови во теретана, трети консумраат само овошје и зеленчук, четврти се консултираат со нутирцонист...Колку многу луѓе се обидуваат да ослабнат, но...

Едноставна диета со тиква, благодарение на која ќе ослабнете 6 кг за 2 недели

Диетата со тиква е идеална за оние луѓе кои бараат начин како брзо да ослабнат, но истовремено да ги зачуваат потребните витамини и минерали во...

„Сопругот ме поттикна да го пијам овој природен напиток и благодарение на истиот симнав 10 кг за 1 месец“

Вкусот на овој природен напиток ќе ви се чини малку пикантен, а и самата арома- уникатна, но важен е неговиот чудесен и моќен...