Болка во стапалото: 18-те најчести причини и кога да посетите лекар

Стапалата ја носата нашата цела телесна тежина кога стоиме и ни помагаат да стасаме онаму каде што сме тргнале. Поради ова, болката во стапалата е честа појава. Болката во стапалото се однесува на каква било болка или непријатност во еден или повеќе делови на стапалото.
Сподели на Facebook
пати видено

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *