Доколку сте изморени од неефикасните резултати по практикувањето на разни диети и барате поедноставна, а помоќна алтернатива, тогаш следниот природен рецепт е вистинскиот за вас.

7-дневен моќен метод за брзо согорување на масните наслаги

Потребни состојки

  • 1 краставица
  • 3 парчиња ананас
  • 1 стебло целер
  • Шолја магдонос

Начин на подготовка

Добро измијте ги сите состојки. Исечете ја краставицата на парчиња и воедно ситно исечете го магдоносот, а потоа додадете ги сите заедно во блендер и измешајте до добивање на една соединета смеса.

Начин на употреба

Се препорачува овој напиток да го консумирате како прв оброк наутро, на празен стомак. Не додавајте шеќер или било каков друг засладувач. Важно е напитокот да го пиете свеж, со цел истиот да не ги изгуби неговите својства. Испијте го 15 минути откако ќе го подготвите.

Покрај тоа што има богат хранлив состав кој ќе ве засити, неговото редовно консумирање во текот на 7 дена ќе придонесе за брзо и ефикасно согорување на масните наслаги.