Модните тенденции се менуваат со брзина на светлината, а еве кои 6 модни парчиња веќе нема да бидат во мода следната година, при што светските стилисти нè советуваат да ги исфрлиме од нашето секојдневие:

1. Проѕирни чанти

2. Тексас палто

3. Тесни фармерки

4. Плисирани здолништа

5. „Бициклистички“ хеланки