Како од ролка да си направите хеланки, од кратките панталони кои веќе не ги носите да направите прекрасна блуза или пак од стари фармерки да направите елек кој совршено ќе одговара со секоја ваша модна комбинација!

Следните супер интересни и модерни трикови ќе ви помогнат токму на брз и едноствен, притоа и евтин начин да ја трансформирате вашата облека од здодевна до модерна и трикови кои секоја жена барем еднаш во животот би требало да ги проба!