Алое вера е неверојатна состојка, која својата популарност ја стекнала уште во античко време. Листовите од оваа волшебна билка содржат есенцијални масла, витамини и антиоксиданти кои прават чуда на кожата и ги лекуваат раните.

Поради нејзините моќни својства, состојката е дел од составот на бројни козметички производи, а истовремено е одлична за правење на домашни третмани за нега и убавина.

Следното видео ќе ви покаже 30 корисни и практични трикови, кои цел свет ги обожава.

Така на пример, еден од триковите се состои во мешање на алое вера, сода бикарбона и нане, користејќи блендер. Оваа смесата ќе ви помогне во ефикасно чистење на забите и притоа ќе ви помогне да го решите проблемот со крварењето на непцата.

Од останатите трикови ве дели само еден клик: