Постојат многу начини да имате рамен стомак, некои се построги, некои умерени, но за ефикасноста на методот, секогаш во предвид прво треба да се земе колку истиот е природен и добар за нашето здравје.

Најдобриот и најефикасен начин за слабеење и добивање рамен стомак и тенка половина е консумирањето на следните 3 природни средства:

1. Зелен чај

Зелениот чај ја има способноста да ги согори сите токсини кои се наоѓаат во организамот, односно има антитоксични и диуретични, при што со неговото консумирање не само што ќе ги елиминирате бактерииите, туку и наталожените масни наслаги.

Се препорачува да консумирате мала шолја зелен чај 30 минути пред секој ваш оброк, како и пред спиење.

2. Лимонска вода

Лимонот има моќни својства, кои помагаат за прочистување на целото тело. Сè што треба да направите е да исипете 2 литри вода во тенџере и кога истата ќе дојде до точка на вриење, да додадете лимон, исечен на половина, заедно со неговата кора. Затоплете на слаб оган за 2-3 минути, предецете ја течноста и консумирајте ја топла, на празен стомак пред спиење.

3. Напиток од цимет

Циметот е познат по неговите природни и ефикасни својства за топење на наталожените масти и за регулирање на глукозата, притоа и го стимулира дигестивниот систем. Поставете вода во тенџере и кога истата ќе зоврие, додадете малку цимет во прав, куркума и какао. Се препорачува добиениот напиток да се консумира пред вечера и пред спиење. Истовремено, може кон истиот да додадете и малку млеко и мед.