Од употреба на пеглата за коса за обновување на пудрата за лице до користење на паста за заби или алое вера со сода бикарбона за беспрекорно лице бес акни и дамки, следното видео ни го открива 23-те најдобри домашни козметички трикови и тајни кои вреди ги пробате!