22 идеи за дизајн во вашиот дом кои ќе ве натераат уште денес да размислувате за промени

Доколку веќе подолго време размислувате за реновирање и внесување промени во вашиот дом, во прилог погледнете неколку идеи кои засигурно ќе ве инспираат и ќе ви дадат идеја за вашиот дом.

Оваа колекција на прекрасни идеи и дизајни како вашиот дом да отскокнува од традиционалниот интериер  ќе ве инспирира да почнете уште денес да мислите за промените во вашето приватно катче, па погледнете:

1. Уникатна идеја како да ја поставите сушарата доколку сте гуру за фенг-шуи

2. Садопер со вградена сушалка поради која ќе заборавите на обичната решетка за садови

3. Направте сцена од романтичната Венеција под вашите скали

4. Искористете го креативно и рационално малиот простор во бањата

5. Додате боја и живот во секој агол од вашиот дом

6. Закачалка на врата која може да се собира и спушта во секое време

7. Доколку чувате милениче, овој 2-во-1 елемент е совршен и за вас и за вашето крзнено другарче

8. Склад за чевли закачен над врата кој заштедува огромен простор

9. Кревет за вашиот миленик под самиот ваш кревет ќе ве направи сите среќни

10. Дрвен интериер кој оддава атмосфера на прекрасна селска куќичка со креативен амбиент

11. Практична закачалка за крпите во вашата кујна

12. Организатор зад вратата е победник во категоријата за заштеда на просторот

13. Оваа маса веруваме ќе стане вашиот најомилен елемент. Ви овозможува додека работите на вашиот лаптоп, истовремено да пиете кафе и тоа, додека се уште сте во кревет

14. Идеја за мала внатрешна градина

15. Совршена полица за складирање на даските за сечење

16. Идеја за корисен простор под самата маса

17. Дрвена закачалка чии метални држачи може да се приспособуваат по желба

18. Држач за каната прикачен на работната маса кој се отстранува по неговата употреба

19. Мултинаменска закачалка која може да ја приспособите на кое место сакате

20. Идеја за искористување на сушалката за складирање на чевлите, а дури можете и саксии да ставите на неа

21. Додајте 3Д елементи во вашиот дом

22. Уникатна идеја за замена на традиционалните полици

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *