Славните дами го обожаваат луксузниот накит, а особено омилено парче им е нивниот свршенички прстен. Во продолжение погледнете ги свршенички прстени кои важат за најубави, а некои и за легендарни.

На пример, Елизабет Тејлор беше позната по нејзиниот раскошен вкус, додека пак принцезата Дијана важеше за скромна личност. Од популарните ѕвезди, Бијонсе секогаш знае што сака, додека пак актерката Оливија Вајлд сака да биде уникатна и затоа носи зелен смарагден прстен.

1. Елизабет Тејлор

2. Џенифер Лопез

3. Грејс Кели

4. Принцезата Дијана

5. Викторија Бекам

6. Бијонсе

7. Ен Хетавеј

8. Анџелина Џоли

9. Оливија Вајлд

10. Скарлет Јохансон

11. Ким Кардашијан

12. Криси Тиген

13. Алисон Вилијамс

14. Лејди Гага

15. Кејт Мидлтон

16. Џенифер Конели

17. Џулиен Хју

18. Амал Клуни

19. Кејт Аптон

20. Меган Маркл

Бонус: Парис Хилтон го има најголемиот свршенички прстен