Канскиот филмски фестивал секоја година се одржува во Кан, Франција, а се смета за најстариот и напрестижниот фестивал од ваков вид. А притоа е настан каде што славните дами заблескуваат во најволшебните фустани!

Ова се 20-те најдобри модни моменти на сите времиња, забележани на Канскиот филмски фестивал во текот на годините:

1. Дајен Кругер во Диор, 2012-та година

2. Блејк Лајвли во Гучи, 2014-та година

3. Лупита Њонго во Гучи, 2015-та година

4. Кејт Бланшет во Армани, 2015-та година

5. Амал Клуни во Версаче, 2016-та година

6. Сиена Милер во Гучи, 2015-та година

7. Марион Котиљар во Диор, 2012-та година

8. Анџелина Џоли во Емануел Унгаро, 2007-та година

9. Џесика Честејн во Гучи, 2012-та година

10. Ема Вотсон во Шанел, 2013-та година

11. Џулиен Мур во Армани, 2015-та година

12. Блејк Лајвли во Версаче, 2016-та година

13. Никол Кидман во Диор, 2013-та година

14. Кендал Џенер во Скијапарели , 2018-та година

15. Дајен Кругер во Вивиен Вествуд, 2012-та година

16. Џесика Честејн во Версаче, 2014-та година

17. Кери Мулиган во Диор, 2013-та година

18. Блејк Лајвли во Версаче, 2016-та година

19. Кејт Бланшет во Валентино, 2014-та година

20. Роузи Ханингтон Вајтли во Александар Вотје во 2016-та година