20 прекрасни мажи кои едноставно не можеме да ги избришеме од нашата меморија

Ние веруваме дека сите во светот се инспирирани од убавината. Благодарение на уметноста на фотографијата, можеме да водиме евиденција за нечија убавина засекогаш. Постои дефинитивно нешто посебно во врска со оние фотографии направени за време на ерата кога не се користеше Фотошоп. Ние многу често ја уважуваме убавината на жените, а забораваме на убавината и на мажите.

Георг Лурич, 1905 година

Рудолф Валентино, 1922

Кларк Гејбл, 1931

Кери Грант, 1935 година

Гери Купер, 1940 година

Монтгомери Клифт, 1949 година

Џејмс Дин, 1955 година

Питер О’Туле, 1962

Роберт Редфорд, 1969 година

Ричард Гир, 1978

Џон Траволта, 1978 година

Мел Гибсон, 1981

Дензел Вашингтон, 1983

Џон-Ерик Хехум, 1984

Мајкл Даглас, 1987

Џони Деп, 1990 година

Вил Смит, 1990

Киану Ривс, 1991 година

Бред Пит, 1993 година

Антонио Бандерас, 1995 година

Џорџ Клуни, 1997 година

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *