Светските стилисти и врвни фризери можат да се согласат дека кратката коса сега е во мода и најголем моден тренд, но исто така се согласуваат дека долгата коса е безвременска. Во продолжение следуваат 19 девојки кои воодушевуваат со нивната долга коса.

1. Таа ја има совршената омбре нијанса

2. Тајната до долгата и сјајна коса е соодветна грижа да имаме здрави влакна

3. Изгледа неверојатно кул и модерно

4. Кажете “Да” на брановидната коса!

5. Со долга коса и едно коњско опавче изгледа совршено!

6. Извонреди идеи за свечени фризури

7. Брановидност со совршен волумен

8. Нејзината природна боја на коса е величествена

9. Па дури и ваква боја изгледа совршено

10. Романтична лежерен изглед

11. Ништо не може да се спореди со коњско опавче врзано високо горе

12. Долгата коса со шишките на нејзината десна страна изгледа многу шармантно

13. Локни на кои сите ќе ви завидуваат

14. Природното издание е секогаш прекрасно

15. Носете ја долгата коса со полна самодоверба!

16. Не ги заборавајте стилските модни додатоци

17. Или боите кои сега се најмодерни

18. Волумен кој означува гламур

19. Природни локни кои изгледаат совршено