За да изгледаат совршено и беспрекорно во секој момент, славните дами на лицата имаат еден тон шминка за да ги сокријат годините, но следните 19 славни дами немаат таков проблем, бидејќи гордо покажуваат дека се фанови на природната убавина:

1. Шерон Стоун

2. Еванџелин Лили

3. Ејми Шумер

4. Елизабет Бенкс

5. Зои Салдана

6. Мишел Фајфер

7. Ел Фенинг

8. Кери Вашингтон

9. Кристен Бел

10. Џејда Пинкет Смит

11. Џесика Биел

12. Лиса Кудроу

13. Џесика Симпсон

14. Џенифер Лав Хјуит

15. Кристина Ричи

16. Кетрин Хејгл

17. Ева Мендес

18. Дакота Фенинг

19. Мадона