Гламурозниот и сексапилен црн фустан отсекогаш се сметал за безвременско класично парче во сите сфери на модата. Неговиот дизајн совршено може да се вклопи во секоја пригода, а особено од голема помош е во ситуации кога не знаете што да облечете.

Црниот фустан одговара на секоја дама, без разлика на нејзината возраст, фигура или пак личен стил, а еве како ова елегантно парче беше претставено во 17 легендарни филмови: