Иако славните ѕвезди постојано експериментираат со нивниот изглед, се чини дека шишките им се најомилениот храбар чекор што го превземаат што се однесува до промените во фризурата.

Од Наоми Кемпбел, Рис Витерспун, до Ким Кардашијан и Бијонсе, погледнете во продолжение фотографии од пред и потоа на славните дами кои пробале да го освежат својот изглед, правејќи си шишки, а фотографии кои можеби ќе ве инспирираат и ќе ви помогнат подобро да донесете одлука, доколку и вие се двоумите да направите една таква промена:

1. Елизабет Олсен

2. Рис Витерспун

3. Мадона

4. Наоми Кемпбел

5. Тајра Бенкс

6. Тејлор Свифт

7. Лејди Гага

8. Кејти Холмс

9. Натали Портман

10. Мајли Сајрус

11. Дру Баримор

12. Ен Хетавеј

13. Бијонсе

14. Ема Стоун

15. Никол Ричи

16. Ким Кардашијан