16 примери за добри манири кои докажуваат дека сте вистинска дама

Во средниот век, жените на британските господари ја носеле титулата „дами“. Во денешниот свет, овој збор има пошироко значење. Дама во сегашниот свет е жена која може да се однесува пристојно во секоја ситуација, без разлика дали станува збор за средба со стар пријател или настан во елитно друштво.
Сподели на Facebook
пати видено

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *