Иако славните луѓе се професионалци во нивната работа, сепак не се експерти за облекување. Па така, една од најпаметните одлуки што некогаш ја направиле славните ѕвезди е тоа што вработиле стилист. А разликите се драматично драстични.

1. Селин Дион

2. Џенифер Лоренс

3. Ема Стоун

4. Ен Хетавеј

5. Мила Кунис

6. Сандра Булок

7. Рис Витерспун

8. Војвотката Кејт Мидлтон

9. Војвотката Меган Маркл

10. Кајли Миног

11. Пријанка Чопра

12. Џиџи Хадид

13. Мишел Вилјамс

14. Кристина Агилера

15. Кира Најтли

16. Кејт Хадсон