16 познати личности кои им пркосат на годините

Често слушаме дека детокс, јога и медитација се новите јаболка на бесмртноста. Но, некои научници се збунети околу тајната на вечната младост, а изгледот на некои познати личности не се сменил со текот на годините. Многумина им се восхитуваат затоа што изгледаат уште помлади од пред 10 години.

16. Џесика Алба

15. Рис Витерспун

14. Гвинет Палтроу

13. Кристи Турлингтон

12. Џаред Лето

11. Ева Мендес

10. Габриел Унион

9. Лив Тајлер

8. Кејт Винслет

7. Фарел Вилијамс

6. Елајџа Вуд

5. Киану Ривс

4. Адам Левин

3. Бијонсе

2. Канје Вест

1. Мила Кунис

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *