16 фотографии од 90-те кои покажуваат дека Наоми Кемпбел отсекогаш била бр. 1 во модниот свет

Најхрабрата, најдивата, најгламурозната- Вака ја опишуваат останатите славни ѕвезди. Вистинска модна икона, која и денес на 49-годишна возраст плени со неверојатна убавина.

Неисцрпен извор на инспирација на големите дизајнери, Наоми Кемпбел е синоним за култните 90-те години, а еве како тогаш таа владееше со светската и модна сцена:

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *