Доколку сакате да се ослабнете, тогаш сериозно треба да размислите за исхраната, особено за тоа што консумирате за вечера.

Во крајна сметка, вечерата задолжително треба да содржи протеини, кои се неопходни за енергијата и здравјето на мускулите, но истовремено важна компонента која ќе ви помогне лесно да се ослободите од вишокот килограми.

За таа цел, за денес ви подготвивме листа од 15 разновидни протеински вечери, кои ќе ви помогнат брзо да се вратите во форма.

15 опции за правилна протеинска вечера

1. Вообичаен омлет, приготвен со белка и млеко и неколку свежи домати или други зеленчуци.

2. Пилешко месо на скара, претходно маринирано со сок од лимон и зачини и салата од било какви зеленчуци.

3. Варен кафеав ориз со морски плодови и зеленчуци.

7. Лесна супа со пилешко, риба или морски плодови.

8. Пилешко месо, испечено со зачини.

9. 150 грама урда со цимет.

10. 150 грама урда со лук и зачини.

11. Печена риба или пилешко месо.

12. Салата од зеленчуци и риба во сос.

13. Телешко месо и црвен грав.

14. Печено телешко месо со зеленчуков сос.

15. Салата од пилешки гради и целер.