За денес ви подготвивме колекција од 13 елегантни и отмени фризури, кои се совршен избор за било која свечена пригода или секојдневен настан. Во зависност од вашата модна комбинација и шминка, овие фризури фантастично ќе се вклопат во вашиот гламурозен изглед: