Ручекот, како и појадокот, е доста важен оброк и неретко за подготовка на истиот, повеќето од нас, избираат квалитетно парче месо, со цел да бидеме поенергични во текот на целиот ден. А еве кој ручек е совршениот за вас, според вашиот хороскопски знак!

1. Овен – Сендвич

2. Бик – Тестенини во кремаст сос

3. Близнаци –  Пилешки крилца

Хороскоп на македонски јазик

ИНСТАЛИРАЈ

4. Рак – Лазањи

5. Лав – Ќебапи

6. Девица – Лосос

7. Вага – Солени палачинки

8. Скорпија – Свинско месо во сос од печурки

9. Стрелец – Тортиљи

10. Јарец- Полнет компир

11. Водолија – Солено суфле

12. Риби – Помфрит со кремаст сос