Фановите се навикнати да ги гледаат нивните омилени славни ѕвезди со шминка, средени и гламурозни, бидејќи за многу ѕвезди, токму нивниот надворешен изглед е нивното богатство. Но, погледнете како изгледаат само мал дел од нив без шминка – Едноставно непрепознатливи!

1. Ники Минаж

2. Тајра Бенкс

3. Кејти Пери

4. Лејди Гага

5. Мерлин Менсон

6. Дру Баримор

7. Адел

8. Софија Вергара

9. Кејт Аптон

10. Хајди Клум

11. Скарлет Јохансон