11-те најдобри дестинации за семејно патување со вашите деца и внуци

Семејниот живот може да биде секаков, но не и досаден. Истражувањата покажале дека токму заедничките патувања со децата или внуците, ги подобруваат и зајакнуваат врските во рамките на семејството, бидејќи авантуристичкото искуство го доживуваат сите заедно. Во прилог прочитајте кои 11 дестинации се сметаат за најдобри при вакви патувања.

1. Орландо, Флорида

2. Сан Диего, Калифорнија

3. Лос Анџелес, Калифорнија

4. Мауи, Хаваи

5. Островот Киава, Јужна Каролина

6. Националниот парк Јосемити, САД

7. Кина

8. Танзанија

9. Канада

10. Сицилија

11. Голем Кањон, САД

Бонус идеи:

12. Можете да ги одведете на кајакарство

13. Крстарење по европските реки

14. Крстарење на Карибите

15. Езерска авантура со мал брод

 

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *