10-те предмети кои треба да ги исфрлиме од домот до новата година, за да имаме успешна 2021!

Според фенг-шуи, предметите во нашиот дом се носители на разни енергии и затоа секогаш треба да внимаваме што внесуваме во нашиот дом и на кое место го поставуваме, бидејќи според кинеското учење, најчесто предметите влијаат врз нашиот успех и среќа во животот.
Сподели на Facebook
пати видено

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *