По нејзината свршувачка со принцот Вилијам, војвотката Кејт Мидлтон драстично го промени нејзиниот личен стил, а најголема инспирација зема од принцезата Дијана. Погледнете ги 10-те пати кога таа наликуваше на Лејди Ди и изгледаше извонредно како и секогаш!