6 совети за да го изберете вистинскиот кармин за вас

Кармин е првото нешто што ни доаѓа на ум кога размислуваме за шминка. Додавањето боја на усните може да направи огромна разлика во карактеристиките на вашето лице. Лошо избраната нијанса...

8 бескорисни козметички производи на кои ги „фрламе“ нашите пари

Производителите на козметика ни ги покажуваат своите производи во најдобро светло. Се чини дека меѓу сите реклами и прекрасната амбалажа, козметичките компании играат на нашите несигурности. Преку нивниот маркетинг, тие...

По 20 години на сцената со шминка Кристина Агилера прави фотосесија без неа и светот не може да ја препознае

Кристина Агилера скоро целата кариера носи кармини во темни бои и црн туш на очите. Скоро никој не може да каже дека ја има видено без грам шминка на лицето....

4 совети од нашите баби за тоа како да се ослободиме од акни, брчки и несовршености на кожата

Статистиката вели дека 95% од луѓето на нашата планета страдаат од акни во одреден момент од нивниот живот. Акните и другите несовршености на кожата можат да бидат предизвикани од десетици...

Неверојатни трансформации со шминка кои докажуваат дека секоја жена може да биде филмска ѕвезда

Шминката можеби не лекува рани, но им помага на луѓето да живеат со нив. Ерменецот Гоар Аветисијан кој сега живее и работи во Москва редовно им прави трансформации со шминка...

5 природни начини за прочистување на различни видови пори на кожата

Зголемените пори често се појавуваат на челото, носот и брадата. Тие го расипуваат вашиот изглед и може да ве поттикнат да нанесете обилен слој на пудра. Но, подобро е да...

Јога за лицето: Апсолутно бесплатна и ефикасна алтернатива на пластична хирургија

Дали некогаш сте слушнале за фејсбилдинг или јога за лицето? И ова, патем, е уште еден ефикасен начин за зачувување на тонусот и еластичноста на кожата долго време, а сето...

10 трикови со шминка за мрзливите дами кои сакаат да изгледаат прекрасно

Жените трошат 335 часа годишно на нивниот изглед. Ова значи дека поминуваат 2 недели годишно само во нанесување на шминка. Но, овој пат лесно може да се намали ако знаете...

Свадба, деловен состанок или кафе со другарките? Еве како да се нашминкате за секоја пригода

Жените секогаш сакаат да изгледаат убаво и префинето без разлика за каква пригода се работи. Но, треба да се обрне внимание за тоа каков вид на шминка користиме за секојдневни...

Домашна крема која ги брише брчките и го отстранува грдиот сивкав тен

Лицето е највидливото подрачје на целото тело и затоа им е толку важно на многу луѓе да имаат совршено лице без брчки, но знаеме дека ова не е лесна задача....

Природна маска за лице со грозје за загетање на лицето и отстранување на брчките

Лице без брчки е сон на секоја жена. Не мора да значи дека секогаш треба да трошите пари на скапи креми и маски за лице за да ја вратите убавината...

Кажете им збогум на темните кругови по очите со овој природен лосион

Темните кругови под очите навистина можат да бидат непријатни, затоа што често не можеме да ги прекриеме со пудра. Сепак, постои лесен домашен трик кој ќе ве спаси од оваа...

Јапонска тајна со која вашето лице ќе изгледа мазно и без брчки и по 50-тата година

Никој нема пронајдено еликсир за младост. Сепак, неодамна слушнавме за овој јапонски рецепт, кој се покажал како исклучително ефикасен дури и по само една недела користење. Затоа препорачуваме да ги...

8 стари трендови на коса и шминка кои повторно се вратија во мода

Модните трендови се менуваат при трепкање со окото. Но, понекогаш тие повторно се враќаат, а работите кои изгледаат чудни за многу луѓе, блогерите и модните куќи ги обожуваат. Нане направи...

17 инспиративни луѓе чија решителност го заслужува нашиот аплауз

Луѓето често нѐ судат според нашиот изглед. Меѓутоа, ако одлучите да го промените изгледот, направете го тоа за сопствената удобност и среќа, а не за да ги задоволите другите. Овие...

Стилистите споделуваат 8 техники со кои ќе изгледате помладо

Иако мислите дека луѓето ги забележуваат само брчките на лицето, тоа не е точно. Постојат многу причини поради кои луѓето изгледаат постари или пак помлади. Шминката е најдобриот пријател на...

Девојка ја открила нејзината „голема тајна“ која ја криела под периката и добила професионален договор за модел

Алопеција се однесува на губење на косата што се јавува како резултат кога имунолошкиот систем на луѓето по грешка ги напаѓа фоликулите на косата, предизвикувајќи косата да опаѓа. Тереза Хансон...

Животниот век во 60 секунди: Видео кое ни покажува како нашата кожа старее од 0 до 100 години

Ако има нешто за што рекламите за нега на кожата не се познати, тоа е искреноста. Сепак, норвешката аптека го отстранува фотошопот и уредувањето на фотографиите за нивната најнова кампања,...

Нов тренд на социјалните мрежи: Жени ставаат фотографии со половично нашминкано лице

Девојки и жении ставаат фотографии на социјалната мрежа Инстаграм, каде што имаат шминка само на една половина од лицето, а на другата половина немаат воопшто шминка. Тие го поставуваат прашањето...

Природна маска за затегнување на кожата на лицето

Оваа прекрасна маска за лице од портокали ќе Ви помогне да добиете цврста и затегната кожа. Можете да ја подготвите во домашни услови и да ја користите секој ден. Портокалите...

Природна маска за лице која ги отстранува брчките подеднакво ефикасно како и ботоксот

Домашните маски за лице станаа едни од најдобрите лекови за подмладување на кожата и нејзина ревитализација. Подготвени со органски состојки и без агресивни хемикалии, овие производи се здрави и прифатливи...

Домашен третман за исправање и нега на косата

Сите сакаме да имаме права и добро неговата коса. Таква коса не мора секогаш да подразбира скапи третмани. Овие два домашни рецепти ќе Ви помогнат да го постигнете тоа и...

Домашен лек за отстранување на лузните од лицето и телото

Овој домашен крем ги отстранува сите стрии, различни лузни, лузни од акни на Вашата кожа за само 3 дена. Како да го подготвите: Земете 1 чаша кокосово масло и ставете...

3 природни маски за лице со маслиново масло кои значително ја подмладуваат кожата

Маслиново масло е одлично за кожата и секој кој ја надминал 50-тата година има потреба од оваа состојка. Овие три комбинации на маслиново масло се одличен домашен и приороден начин...

„Скротете“ ја проблематичната кожа со само три состојки

Најефективен домашен лек кој ќе реши голем проблем ... Оваа маска ја претвора најпроблематичната кожа во здрава, убава и блескава....

Маска за лице со кисело млеко која ги брише брчките заедно со годините

Сите се запрашуваме како некои жени кои имаат околу 50 години изгледаат како да се во 30-тата година од животот. Иако голем дел од жените брчките ги отстрануваат со скапи...

10 Трикови за шминкање со кои ќе изгледате беспрекорно

Секоја жена се грижи за нејзиниот изглед, а секогаш има нешто во нејзиниот изглед што би сакала да го смени. Но, нема потреба од екстремни мерки. Совршен изглед бара само...

Домашен крем против брчки со само четири состојки

Со годините пристигнуваат и брчките. Најчесто кремите против брчки се прилично скапи, а за ботокс да не зборуваме. Но, постои и природен начин за да ја задржите Вашата убавина. Овој...

По 45-тата година работите се одвиваат на поинаков начин: Златни совети за топење на килограмите и зајакнување на метаболизмот

Со оглед на хормоналните промени кои се јавуваат по 45-тата година, телото на жените се менува. Производството на естрогените,од кои зависат пропорциите на женската фигура, нагло се зголемува на почетокот,...

Како да си ги подмладите и зголемите градите?

Какви вежби треба да правите и што треба да јадете за да Ви се зголемат градите? За да ги зголемите Вашите гради, следната вежба може да биде многу корисна. Според...