9-те модни трендови кај чевлите кои ќе владеат оваа пролет и лето

Секоја жена знае дека добро избраните чевли не само што можат да го надополнат изгледот, туку и да го покажат одличниот вкус. Затоа дизајнерите од година во година создаваат нови,...

25 луѓе кои имаат погрешна смисла за модата

Ако видите некој чудак во откачена комбинација, тогаш не го потценувајте, можеби тоа ќе стане најновиот тренд. Повеќе во модата нема граници, а понекогаш и најоткачените парчиња облека и стилови...

Психолозите посочуваат 11 бои на облека кои ја откриваат вашата личност

Според стилистот и авторот на книгата, „Боја на вашиот стил“ од Дејвид Зила, „Дури и ако вашата гардероба е исполнета со облека од различни бои и нијанси, секогаш постои боја...

Останете модерни и елегантни и на -0! Современи зимски комбинации за оваа зима

Секоја дама треба да изгледа убаво без разлика на годишното време. Дури и во студените денови можеме да изгледаме елегантно сп вистинското парче облека. За оваа зима на сцената преовладуваат...

8 стари трендови на коса и шминка кои повторно се вратија во мода

Модните трендови се менуваат при трепкање со окото. Но, понекогаш тие повторно се враќаат, а работите кои изгледаат чудни за многу луѓе, блогерите и модните куќи ги обожуваат. Нане направи...

Оваа девојка прави неверојатни фустани од украсна новогодишна хартија

Сите сакаме кога новогодишните подароци се завиткани во интересна украсна хартија, но ретко кој помислил дека од украсната хартија може да се направи нешто комплицирано, како што се на пример...

Постојат 4 форми на телото и ние ги пронајдовме совршените фустани за секоја од нив

Женската фигура, а особено обликот на задникот, се определува од 4 генетски фактори: позицијата на карлицата и коските, распределбата на масното ткиво, големината и обликот на глутеалните мускули и начинот...

15 смешни и погрешни избори на фустани, за кои секој би зажалил

Кога имаме посебен настан во нашиот живот, ние се подготвуваме за тоа внимателно. Посебно внимание посветуваме на изборот на фустанот кој ќе го носиме. Некои луѓе сакаат да бидат единствени...

12 парчиња облека кои треба да ги исфрлиме од гардероберот за да изгледаме 10 години помладо

Дизајнерите советуваат кои парчиња облека не треба да се најдат во вашиот гардеробер, за да не изгледате постари отколку што сте. Како и нашата шминка, така и нашиот стил на...

14 парчиња облека кои жените можат да ги носат на било која возраст

Иако сите веруваат дека модниот свет се врти околу жените во 20-те и 30-те години и одговара претежно на нивните потреби, вистина е дека ако правите правилни комбинации, има парчиња...

Есенски комбинации во кои секоја жена ќе заблеска како вистинска дама

Есента со себе носи нова палета на бои во кои треба да се вклопиме. Во оваа годишно време можете да се облечете на едноставен начин и да бидете во храмонија...

6 модни трикови кои ќе направат да изгледате повисоки, послаби и неодоливи

Постојат некои многу лесни правила за да ги скриете нашите несовршености, да ја нагласиме нашата фигура и да изгледаме навистина...

3 Чекори за избор на совршен пар фармерки без да ги пробувате

Овие 3 едноставни чекори ќе ви помогнат лесно да ги најдете фармерките од Вашите соништа и да избегнувате повторно да ги пробувате и да го трошите Вашето скапоцено...

Како да изберете модерна фризура доколку имате 40+ години: Стилски можности и чести грешки

Тајната на добриот изглед не е само возраста, туку и изгледот. Младите жени и девојки со одредени фризури можат да изгледаат постари отколку што навистина се, но дамите кои имаат...

15 Цврсти докази дека шишките навистина можат да го сменат Вашиот изглед

Можеби не е изненадување што секоја жена се сомнева во нејзината фризура барем еднаш. Со шишки или без шишки? Тоа е прашањето. Тоа е добро позната ситуација дури и за...

Како би изгледале принцезите на Дизни со ултра модерни фризури?

Инстаграм блогерката потпишана како pastel.ette направила одлична комбинација од модерни фризури на добро познатите принцези на Дизни. Освен што изгледаат прекрасно на принцезите можете и Вие да направите промена и...

12 модни избори кои прават да изгледаме „евтино“

Кога станува збор за изборот на моден стил нема правилно или погрешно. Можете да одлучите да изгледате елегантно, рокерски, или кежуал. Единствено треба да внимавате да не изгледате „евтино“, а...

Модата и патувањето споени во еден прекрасен проект

Нема жена која не сака фустани. За секоја пригода имаме специјален модел кој ја открива нашата природа, расположение, овозможувајќи ни да се чувствуваме женствени. Руската блогерка Нина многу сака фустани...

Генијален начин како да ги искористите старите кошули

Стефани Милер е учителка по ликовна уметност и мајка на четири девојчиња. Таа, старите кошули од нејзиниот сопруг ги претвора во прекрасни фустани за нејзините...

22 Елегантни тетоважи кои ги рушат стереотипите за оваа уметност

Постојат многу брилијантни уметници во светот на тетоважите. На пример, делата на уметникот по име Хондам се направени од мали детали и привлекоа повеќе од 200.000 следбеници на Инстаграм. Некои...

Класика која никогаш не излегува од мода

Белата кошула е класика, која никогаш не излегува од мода и секогаш во неа ќе изгледате софистицирано и модерно. Еве неколку примери како да ја комбинирате....

Миди – здолниште, интересни комбинации за привлечни жени

...

Како и со што да се носи фустан – кошула?

Предност е дека фустан - кошулата е погодна за девојки и жени со било кој тип на фигура. Со овој фустан може визуелно да ги поправите проблематичните области, а ако...

Совршен црн ултра – модерен имиџ

Црната боја е универзална, таа е прекрасна комбинација и за работа и за време на...

Секоја жена ќе заблеска како Пепелашка на бал: Раскошни фустани идеални за секакви прилики

Секоја жена сака да носи фустани. Фустаните прават жената да се чувствува префинето, софитицирано и елегантно. Фустаните можат да бидат за повеќе прилики, кежуал, бизнис, коктел, вечерни и слично. Со...

Нов додаток за гради што веројатно не сте знаеле дека Ви треба

Жени запознајте се со новиот пријател на Вашите гради - крпата...

Совршени комбинации на бои

Прекрасни комбинации на бои, со кои ќе изгледате...

Мода од 90-тите, која сите ја сакавме

Да се потсетиме на најпопуларние модни решенија од...

Модерни начини да се носат Converse патики

За патики Converse може да се каже дека никогаш нема да излезат од мода. Тоа се обувки кои можат да се комбинираат со фармерки и фенси облека....

Прекрасни невестински фризури

Фризурата е многу важна за една идна невеста, исто како и изборот нејзиниот фустан. На големиот ден секоја невеста сака да биде убава, да изгледа стилски, зачудувачки и долго да...