Запознајте го Сајмон, кој веќе две години патува со неговиот сопственик

Авантуристички расположениот мачор Сајмон сака да патува и најмногу од сѐ сака да го прави тоа заедно со неговиот сопственик. Тие одат заедно на епски авантури, пешачат, се качуваат по...

Искреното пријателство помеѓу децата и животните

Повеќето од нас сакле да имаат кученце повеќе од било што друго кога биле деца. Тоа секако беше еден од моите најголеми соништа! Кучињата можат да бидат совршени придружници за...

Сопственикот глуми дека е мртов за да види како ќе реагира неговиот мачор

Уште од првиот ден кога миленикот влегува во нашиот дом станува дел од семејството. Истото, се подразбира и за мачорот наречен Спарта - 10-годишен бенгалски микс кој бил усвоен во...

15 необични пријателства фатени на камера

Неколку студии покажаа дека животните можат да формираат пријателства со припадници на други видови и овие пријателства можат да траат доживотно. Всушност, некои животни формираат уште посилни врски отколку...

Наместо букети овие младенци на свадбата имале бездомни кученца, а причината за тоа е многу хумана

Една од главните фотографии на секоја венчавка е онаа во која што невестата го држи бидермаерот, кој на крајот се фрла за да го фатат немажените девојки. На оваа свадба...

Семејство се шокирало откако им се вратило кучето кое исчезнало пред 10 години

Има многу приказни за исчезнување на миленичиња и нивното наоѓање и враќање на нивните сопственици, но приказната за црниот лабрадор Аби е нешто уникатно и...

15 разлики помеѓу мачките и кучињата на кои е невозможно да не се насмееме

Постои бесконечна битка помеѓу сопствениците на мачки и кучиња, обидувајќи се да ги утврдат своите миленици како супериорни. За да ги повториме аргументите на двете страни, решивме да собереме некои...

20+ докази дека хасиките се најекспресивни животни во светот

Животните се неверојатно слатки и смешни суштества и тие често не потсетуваат на нас самите. Но хаските се шампиони во изразување на емоции. На овие прекрасни животни не им требаат...

25 неверојатни и смешни реакции на животни кои за прв пат виделе снег

Чувството кое не обзема кога ќе станеме наутро и ќе погледнеме од прозорецот и ќе ја видиме првата бела, снежна покривка никогаш нема да исчезне. Луѓето велат дека децата најмногу...

Бабата мислела дека се грижи за три мачки, додека нејзиниот внук не забележал дека едната од нив воопшто не е мачка

Кога Ерик Хертлеин отишол да ја посети неговата баба во Канзас, знаел дека ќе види неколку мачки на тремот, затоа што неговата баба отсекогаш се грижела за бездомните животни. Кога...

Фотографии од кучиња пред и откако биле посвоени покажуваат како топлиот дом влијае на животните

Кучињата најдобро знаат како е да се биде на улица, без љубов и семејство, оставени на милост и немилост на случајните минувачи. Многу често кога луѓето се одлучуваат да земат...

20 урнебесни фотографии од мачки и кучиња кои се „обидуваат“ да живеат заедно

За некои луѓе се вели дека се сакаат како „маче и куче“. Но понекогаш овие сосема различни домашни миленици можат да си искажат многу љубов, која во исто време е...

Урнебесни фотографии од мачки кои ги „уништуваат“ фотографиите на нивните сопственици

Фото-бомбите станаа популарни кај луѓето, но и животните не се исклучок. Мачките често сакаат да бидат во центарот на вниманието и затоа ја „крадат“ славата во фотографиите на нивните сопственици,...

Домашни миленици кои се однесуваат како „кретени“

Колку  и даа ги сакаме нашите домашни миленици мора да признаеме дека тие понекогаш можат да се однесуваат како „кретени“ и да прават бели по домот. Но, сепак тоа се...

Фотографии од сопственици на кучиња, кога за прв пат се запознале со нивните миленици

Дали се сеќавате на тој скапоцен момент кога за прв пат го запознавте Вашето милениче? Животните внесуваат позитивна енергија во нашите животи и особено е важен првиот момент кога влегле...

Жена успеала да спаси 400 животни во последен момент пред да удри ураганот Марија

Сели Геар планирала да спаси 140 животни, од Карибите и да ги донесе во САД. Но, успеала да спаси дури 400 кучиња и мачки само два дена пред островот да...

Овие огромни кучиња сѐ уште мислат дека се бебиња

Сите кучиња првин се мали и слатки и совршено се вклопуваат во нашите домови. Но тие растат и тоа многу брзо. Понекогаш можат да пораснат и прилично големи. Но, тоа...

Домашни миленици – крадци фатени на дело

Погледнете ја галеријата во која домашните миленици се фатени на местото на...

Мачки кои го сакаат сонцето повеќе од сѐ

Мачките имаат многу брз метаболизам и потребна им е многу енергија за да се загреат. Така всушност ја задржуваат енергијата и го надоместуваат падот на метаболизам, кој доаѓа со спиењето...

Малите деца и нивните големи кучиња

"Малите деца и нивните големи кучиња" е фотографски проект на Енди Селиверстоф кој сака да ја покаже нераскинливата врска меѓу децата и нивните...

Чудни слики од мачки

Дали Ви се случило да влезете во собата и да ја видите Вашата мачка на некое чудно место?...

Лути мали мачиња

Многу нешта можат да го уништат расположението на една мачка – непознати луѓе, нова атмосфера, звуци, други мачки… Воопшто можностите се бескрајни. Ако твојата мачка има лош ден, не е...

Морски прасиња со прекрасна коса

Овие мали суштества се прекрасни, но бараат многу грижа за нивниот неверојатен изглед. Погледнете ги овие фотографии од морски прасиња со прекрасна коса и гласајте за најдобрите...

Фотографии од мачки направени во вистински момент

Мачките се едноставно прекрасни, пријатни, фотогенични животни. Погледнете ги овие фотографии направени во вистински...

Слики од животни кои ќе ве насмеат

Погледнете ги овие слики за да го подобрите Вашето...

Знаете ли зошто кучето сака да Ве лиже?

Мошне често, кога се враќате дома, првиот кој ве пречекува е Вашето куче: испушта звуци и Ве лиже, се обидува да ви угоди. Сте се запрашале ли зошто го прави...

Животни што спијат

И на животните им треба сон, за да се одморат и да имаат сила. Погледнете ги овие симпатични слики од животни што...

Кога јадењето е поважно од дишењето

Што? Дишење? Немам време за тоа...

Доказ дека никогаш не треба да се откажеш

Сите можеме да научиме нешто од ова...

Симпатични фотографии од миленици кои спијат со своите играчки

На многу начини домашните миленици се како децата, опседнати со играчки. За некои миленици, кои премногу рано се одделени од своите мајки, играчката може да им го обезбеди потребното чувство...