Фотограф од Најроби претвори пар, бездомници во прекрасни модели

Талентираниот фотограф од Најроби, Кенија, кој работи под името Мукири Фрејмс, неодамна направи инспиративна фотосесија која покажа дека љубовта е чиста и безусловна во својата наједноставна форма. Заедно со неговиот...

16 инспиративни фотографии на парови пред и по големи промени

Во една студија спроведена на средовечни двојки, се покажало дека тие се под силно влијание едни на други за подобро или за полошо. Големите цели за определување играат силна улога...

20 фотографии кои покажуваат дека женските пријателства се посилни од сѐ

Независно од тоа што луѓето велат, женските пријателства се посилни од сѐ. Иако некои луѓе сметаат дека женските пријателства се лажни ние го докажавме сосема спротивното. Оваа колекција од 23...

Наместо букети овие младенци на свадбата имале бездомни кученца, а причината за тоа е многу хумана

Една од главните фотографии на секоја венчавка е онаа во која што невестата го држи бидермаерот, кој на крајот се фрла за да го фатат немажените девојки. На оваа свадба...

50-годишната мајка е повторно бремена, но овој пат со нејзиното второ внуче

Љубовта на родителите кон децата е безусловна и оваа мајка навистина го докажува тоа, така што го исполнува даденото ветување дека ќе биде сурогат за нејзината ќерка. На само 14...

7 слатки илустрации кои покажуваат дека љубовта е во малите нешта

Луѓето имаат тенденција да мислат дека љубовта може да биде прикажана само со големи, извонредни гестови што светот може да ги види. Сепак, спорно е дека „вистинската“ љубов постои во...

Приватен детектив посочува 4 знаци кои укажуваат дека сопругот изневерува

Дејвид Кинг, извршниот директор на „Lipstick Investigations“ објаснува кои се најчестите знаци при изневерувањето од страна на мажите. Според него, жените кои доаѓаат кај приватните инспектори се во право во...

Кога љубовта ќе ги надмине годините: Тие се во брак 68 години и сè уште се среќно заљубени

Фотографката Маеган Лутц била пресреќна кога била поканета да фотографира пар кој е во брак веќе 68 години. „Двојката дели ретка љубов која никогаш не сум ја снимила. Дури и...

Бремена и изеверена: Наместо да го мрази поранешниот сопруг, таа му е благодарна

Една жена јавно ја споделила својата приказна, за тоа ккао поминала низ пеколот кога дознала дека сопругот ја изневерува. Но наместо да помисли дека тоа е крајот на нејзината среќа,...

10 понуди за брак кои ја откриваат романтиката на 21-виот век

Предлогот за брак е веројатно еден од најтешките и возбудливите моменти во животот на двојката. Некои од нив го сфаќаат овој ритуал навистина одговорно, со голема имагинација и одредена доза...

Неразделни сестри од Хрватска направиле заедничка свадба, а сега ќе заминат и на заеднички меден месец

26-годишната Анита Бацановиќ ја планирала свадбата со нејзиниот партнер со кој била во врска веќе 5 години. Таа и предложила на нејзината сестра Мануела, 28 години, да направат двојна свадба,...

Таа нема потреба од скапи подароци …

Таа нема потреба од скапи подароци. Таа нема потреба да ја водиш во луксузни ресторани. Таа нема потреба од огромни букети со рози. Таа има потреба од Тебе. Од вистинскиот...

Девојката мислеше дека, како и секој ден, само ќе вежбаат јога со нејзиниот дечко, НО…

Алек Хоран (25) спремил изненадување за својата партнерка Стеф Гартнер...

7 сигурни знаци дека му се допаѓате

За да дознаете што мисли за вас еден маж, треба само да го набљудувате. Независно од тоа што зборува, гестовите можат да го издадат многу повеќе за неговите вистински намери....

4 сигурни знаци дека човекот што го сакате, ќе го скрши Вашето срце (подобро е да се знае однапред)

Со гестовите луѓето секогаш ги издаваат своите мисли. Ви нудиме четири сигурни знаци кои ги издаваат намерите на Вашиот партнер. Обидете се да ги забележите, за да го заштитите Вашето...

Откровенијата на еден маж, кој се научи да ги разбира жените

Научив како е да се живее со една жена, не е како во љубовните романи. Научив дека долгата коса на жена ми не е само убавина, женственост и шарм. Таа...

Овие 6 работи ви пречат за да имате среќна врска

Ако имате проблеми во врската, сигурно се прашувате што е причината и во кого е вината. Всушност може да ги спасите односите со партнерот, само ако научите да комуницирате подобро...

Ништо не е случајно: 8 начини како да дознаете дека сте ја запознале сродната душа!

Во животот многу различни луѓе си одат и доаѓаат нови, некои се задржуваат подолго но некои пократок период. Понекогаш се случува да запознаете личност која од првиот момент ни се...

18 креативни мажи со неверојатна смисла за хумор

Бракот како посебен однос, бара посветеност и разбирање помеѓу партнерите. Оттаму и во брачните обврски околу домот и семејството, потребен е подеднаков пристап и на двајцата партнери. Овие жени најдобро...

Оваа жена измислила нова професија, со заработка од 200 евра на ден

Жаклин Семјуел (29) од Њујорк за време на своите студентски денови започнала да се занимава со оваа професија, ако може така да се нарече. Нејзината работа  би се нарекла прегрнувач,...

5 работи кои ги прават мажите кога се заљубени

Секој припадник на посилниот пол знае да ја почитува љубовта, најчесто преку неговите ставови и подршката која безрезервно ја дели со својата избраничка. Дури и оние кои се однесуваат како...

Правило на “50 – 30 – 20” – ако сакате пеперутките во стомакот да траат подолго!

Познатиот ефект на пеперутки во стомакот е проследен со постојана насмевка на лицето и резултат на тоа дека врската штотуку почнала. Ова позитивно чувство на вљубување не мора да трае...

5 работи на кои треба да внимавате кога организирате свадба

Кога станува збор за организација на вашата свадба, потребни се посебни логистички вештини за да можете да ги реализирате сите ваши идеи.  Крајниот резултат треба да ви се допадне најпрво...

4 сигурни знаци дека треба веднаш да ја прекинете врската

По неколку месеци врска и љубовни моменти, следува прашањето: Каде води сето тоа? Ако добиете одговор:  „не знам”, тогаш внимателно размислете. Потрошеното време не можете да го вратите, доколку во...

Исповед: Го изневерив сопругот со друга жена

Тој ден откако го одведов синот во градинка, мајка на негово другарче ме викна на кафе кај неа дома и ме запозна со својата сестра, која и беше на гости....

Ова се работите кои мажите ги обожаваат кај вас, но никогаш нема да ви го признаат!

Мажите можеби нема да ви кажат, но со сигурност го ценат вашиот природен изглед. Ова се неколку работи кои им се допаѓаат кај вас, иако вам воопшто не ви се...

Обратна психологија кај жените: Вака се врти маж на малиот прст!

Не залудно се вели: “Мажот е глава на семејството, но жената е вратот”. Таа е онаа која има способност да ја врти главата, како ќе посака. Ова се само неколку...