Зошто и како се користат пелените во хортикултурата?

Ако мислите дека пелените и хортикултурата се две работи кои немаат ништо заедничко, тогаш сте во тотална грешка! Пелените се идеален помошник за секој...

10 начини за визуелно да ја зголемите малата соба

Ние навистина не можеме да ги поместиме ѕидовите кога и да посакаме, но можеме да создадеме оптичка илузија, која ќе помогне визуелно да се зголемат и најмалите простори. Со помош...

Брилијантни идеи за Вашата кујна

Кујната - светиот храм за секој член на семејството. Но често, по подготовката на вкусни јадења ова просторија станува непрепознатлива. И сето тоа поради погрешна организација на просторот!Денес ќе...

Со оваа смеса мувлата во домот исчезнува!

Масло од чајно дрво е едно од најмоќните средства во борбата против мувла во домот. Ова масло е одлично и за кожата и за каснувања од...

Како да ги искористите старите гуми?

Еве неколку идеи како повторно да ги употребите старите гуми, а со тоа ќе го разубавите Вашиот двор и...

Направете си сами скара во дворот

Погледнете ги овие слики и ќе добиете инспирација како да си направите скара во Вашиот двор. ...

Вториот живот на пластичните цевки

Еве неколку оригинални идеи како да направите столчиња за Вашите деца, како да се направите вазна за цвеќе, држач за фен, организатор за...

13 фенси налепници за детска соба

Изненадете ги Вашите деца со некоја од овие 3D фенси налепници....

Како да го искористите старото дрво?

Подобрете ја Вашата имагинација со овие прекрасни идеи за искористување на стари трупци и...

Уникатни идеи за Вашата градина

Погледнете ги нашите идеи и направите ги Вашите градини уникатни....

Неколку идеи за Вашата трпезарија

Не сите имаат голема кујна и трпезарија. Но, тоа не значи дека дизајнот на трпезаријата треба да се занемарува. Всушност може да се претвори во пријатно место на кое и...

Прекрасни цветни градини

Во сезоната на цвеќињата жално е да не ја искористиме можноста да создадеме убаво место за одмор, без разлика дали е тоа на балконот или во градината на куќата. Најважно...

Како да си направите прекрасна зеленчукова градина на балконот?

Одгледувањето на домашен зеленчук за многумина е сон. Но, што да правиме, ако на балконот од станот нема место, а изградбата на оранжерија во домашни услови е премногу скапо за...

Куп одлични идеи за функционални тавански соби

Речиси секоја куќа има таван, но поради некоја причина, повеќето луѓе го користат како магацин за различни работи и во исто време се жалат на мал простор. На таванот се...

Генијални идеи за да го искористите стариот кујнски прибор

Имате кујнски прибор кој само стои во кујната и Ви зафаќа простор,но не сакате да го фрлите? Ние Ви нудиме одлични примери како да го рециклирате, со што ќе го претворите...

Оригинални идеи за Вашата ограда

Со малку средства и со различни помошни материјали, оградата може да ја претворите во убава градина и пријатно место за...

Народна медицина за цвеќињата

Ако живеете во куќа со двор и со многу цвеќиња, тогаш сте свесни дека грижата за убавината на градината понекогаш се граничи со крстоносна војна. Ние ви предлагаме неколку природни...

Претворете го вашиот балкон во мала оаза

Со неколку едноставни чекори балконот можете да го претворите во пријатно и убаво место за одмор и седенки во вечерните часови. Зелените растенија и цвеќиња се најдобрата декорација за балкон....

Како да ги вадите цвеќињата кога не сте дома?

Земете едно стаклено шише и добро измиете го Наполнете го шишето со вода, ставете ја тапата и направете дупка во неа Осигурајте се дека водата тече по малку. Почвата треба...

Од надвор мала вообичаена куќа, а внатре луксузен дизајнерски дом

Оваа мала куќа е дело на еден дизајнер. Има 18 квадратни метри површина, просторот е ограничен, но има спална соба, кујна,...

Нов живот на старата машина за шиење

Ќе се изненадите какви прекрасни предмети можат да се направат од старата машина за шиење. Резултатот е импресивен: убав, удобен и оригинален мебел! Еве неколку...

12 евтини начини како да ја претворите вашата куќа или стан во дизајнерско ремек-дело

Да ја најдете соодветната декорација за вашето живеалиште може да биде тежок и скап процес. Само еден детал може да му даде сосема нов изглед на вашиот простор. Еве неколку...

Не фрлајте ги старите работи, направете нешто интересно!

Дворот е место каде го поминуваме слободното време. Еве некои идеи за негово уредување. Табла за садење на садници Со помош на штици, шајки и вински тапи можете да го...

Сакате да ја реновирате кујната? Еве неколку идеи

Се разбира изборот на бои и апарати за домаќинство е само Ваш. Ние Ви нудиме неколку можности кои се надеваме дека ќе Ви се...

Откако мојот пријател ми го кажа овој трик, јас веќе не ја плевам градината

Плевењето е едно од најдосадните работи, но постојат средствa, за борба против нив. Да се шетате секое утро по прекрасната тревник е задоволство. Но за да изгледа атрактивно зелената трева,...

Неколку совети за поудобен дом

Немате потреба од скап спа викенд или одмор, за да се чувствувате смирено и опуштено. Наместо тоа ви нудиме да ги примените овие 14 совети со кои ќе го претворите...

Рај за очите: 15 раскошни дрвja

Дрвјата имаат посебна убавина, раскошни кошници прекриени со широка палета на бои и мириси. Одвоивме 15 дрвја од светот кои пленат со неверојатна природна убавина. Канада Јапонија Бука прекриена со...

Нејзиниот сопруг целото лето го поминал во викендичката, кога таа пристигнала се изненадила од тоа што го видела

Ричард Флатц, од Висконсин, САД престојувал во семејната викендичка, се занимавал со нејзина реставрација и уредување. Тоа што го направил е прекрасно ремек дело....

Работите од дома? – Неколку совети како да си ја разубавите домашната канцеларија

Современиот начин на живеење допринесе многу професии да постанат мобилни, како пишување, водење електронска архива, преведување, трансакции, продажба итн. Оттаму и потребата да се одвои одреден простор во домот каде...

Погледнете што направи овој човек во својот двор

Направете си сами нестандарден, удобен и пријатен кревет за Вашиот двор со природна трева. Следете ги...